Kryminał, Dramat

Ukryte na widoku – Jeffrey Archer – Wyd. Rebis

Ukryte na widoku – Jeffrey Archer

ukryte na widoku

William Warwick znany z pierwszej części Nic bez ryzyka otrzymuje awans na detektywa sierżanta. Komisarz powierzył mu zadanie powołania elitarnej sekcji, której jedynym celem będzie wytropienie i unieszkodliwienie pewnego konkretnego barona narkotykowego. Podano sześć nazwisk, ale tylko trzy z są bezpośrednio z nim powiązane: Adrian Heath – narkoman, Tulipan – diler oraz Miles Faulkner – użytkownik okazjonalny. Jeśli Faulkner ma nadzieję zdobyć narkotyki na przyjęcie w Limpton Hall, to William dowie się od swojego informatora.

Tym tajnym źródłem jest Heath i on prawdopodobnie zdołałby się dowiedzieć czy Faulkner zażywa narkotyki, a nawet zdołałby zidentyfikować dostawcę, ale czy byłby skłonny złożyć zeznania w sądzie? Heath ma dziewczynę, która za wszelką cenę chce wrócić do Brazylii, a on na pewno się z nią zabierze, bowiem jego miłość do Marii jest silniejsza od strachu przed Rashidim. Jednocześnie William wraz ze swoją narzeczoną Beath przygotowują się do ślubu. Jakże przykra czeka ich niespodzianka….

Czy zatem William Warwick i jego ekipa zastawiając pułapkę, pomimo drobnych przeszkód zdołają schwytać barona narkotykowego? Jeśli ta operacja zakończy się powodzeniem, wtedy koledzy będą z dumą opowiadać, że byli członkami ”stołecznego gangu”, gdy szefowie narkotykowi grzebali własną wolność w truciźnie.

Ukryte na widoku to powieść kryminalistyczna z dodatkiem sensacji, która skutecznie wywołuje skrajne emocje. Autor kreując fabułę zaczyna swoistą grę z czytelnikiem poprzez stosowanie różnych chwytów pisarskich. Pierwsza część serii obfitowała w bardzo dużo terminów szlacheckich charakterystycznych właśnie dla Wielkiej Brytanii. Tutaj także tego nie zabraknie! Czytajcie tą fantastyczną książkę, bowiem autor małymi porcjami lecz systematycznie do ostatniej strony książki buduje napięcie. Czytelnik jest bardzo ciekawy operacji ”koń trojański”, a autor niezwykle subtelnie i w małych dawkach podaje mu emocje aż do ostatniej strony. Czekamy na trzecią część.

https://dobrerecenzje.pl/ukryte-na-widoku-jeffrey-archer-wyd-rebis/

Strona wydawnictwa: https://www.rebis.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.