Romans, Erotyka, Literatura Kobieca

Underground – Agata Suchocka – Wyd. Akurat

Underground – Agata Suchocka

underground

http://underground—agata-suchocka—wyd-akurat

Underground to wstrząsająca opowieść o życiu, jakie ono jest i jak bardzo może się ono zmienić w ciągu zaledwie kilku chwil.

Marla to kobieta posiadająca dwa całkowicie odmienne od siebie oblicza. Pierwsza twarz, to kobieta pracująca w firmie. Ułożona, zadbana, nikt postronny nie powiedziałby, że taka osoba pod osłoną nocy, gdzie wszyscy już zasypiają, dopiero ukazuje swoje prawdziwe oblicze. Tak, druga strona medalu, nocą przybiera postać ostrych ćwieków na kurtce, niezwykle ciężkich butów oraz mrocznego makijażu. Określiłabym nawet tę bohaterkę, jako osobę z niejakim rozdwojeniem jaźni, ponieważ jest w stanie funkcjonować na naprawdę wysokich obrotach i oczywiście nie mam tutaj na myśli tylko przykładnej pracy po nocach.

Świat, w który Marla nas wprowadza dla postronnego obserwatora, na początku wydaje się niezwykły. Inny pod względem ludzi, jakich można spotkać w klubach undergroundu. Miejsca te mają specyficzne położenia, mieszczą się prawie, że w opuszczonych piwnicach, w których organizowane są imprezy dla ludzi pokroju Marli. Otępiająca muzyka, masa spoconych ciał, które mozolnie kłębią się na parkiecie, to cechy, które wyróżniają ten sam, aczkolwiek zupełnie różny świat.

Historia Marli początkowo przedstawia się dosyć nieciekawie, pomimo faktu, iż kobieta pracuje, zarabia i ma przysłowiowo „za co żyć”, to jej egzystencja wygląda dość ponuro i przede wszystkim smutno. Codziennie po pracy, przeobrażanie się w swoją prawdziwą twarz, balowanie do bladego świtu i alkohol, który ciągle jest w obiegu, nie wróżą nic dobrego dla Marli. Tak naprawdę jedynym plusem jest fakt, iż kobieta może liczyć, czasami nawet nieświadomie, na swojego przyjaciela, którego niegdyś jeszcze poznała na studiach.

Wysoki, aczkolwiek tyczkowaty chłopak z wymiany, syn rosyjskiego oligarchy, teraz tak naprawdę co noc ratuje tyłek Marli. Opiekuje się nią, wyprowadza z klubów, kiedy sytuacja już jest tragiczna, przebiera i pilnuje ażeby podczas zapijaczonego snu się nie zadławiła. I chociaż on chciałby czegoś więcej, to ona i tak nie wyrazi na to zgody, ponieważ i tak już wystarczająco zmarnowała sobie życie.

Marla jako bohaterka książki: Underground niezwykle przyciąga oko czytelnika, co wzbudza jednocześnie, niezaspokojoną ciekawość. Niekiedy jej myśli, bądź stan umysłu dziwi, kiedy indziej śmieszy, a nawet w pewnych momentach czujemy nieziemskie wkurzenie na tę kobietę i mówimy „co ty babo robisz?”. Jednakże nie tylko Marla jest smaczkiem pozostawionym przez autorkę, nam czytelnikom.

W fabule mamy także przedstawiony zupełnie inny świat. Uniwersum, o którym nawet nie mieliśmy pojęcia. Łańcuchy, skórzane pasy, ciężka hipnotyczna muzyka i co najważniejsze – ciemne piwnice. Kawałek po kawałku autorka odsłania nam życie ludzi, na podstawie których powstała książka Underground, ale i także została wykreowana główna bohaterka.

Naprawdę, książka: Underground może stanowić skarbnicę wiedzy, obnażenie niektórych tajemnic, a przede wszystkim ułatwia nam powolne wnikanie w umysł osoby, która całkiem inaczej postrzega świat.

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.