Kryminał, DramatRecenzje książek

Urszula Sowińska – „Wybrany” – Wyd. W Punkt

Urszula Sowińska – „Wybrany” – Wyd. W Punkt

wybrany

Określenie „słoiki” można głównie znaleźć w internetowych komentarzach. Są to przyjezdni mieszkańcy Warszawy, którzy przy okazji dni wolnych zawsze wracają do domu. Jest to może dla niektórych kontrowersyjne określenie, które dotyka spraw ważnych, a mianowicie – niechęci miastowych do ludzi z zewnątrz. Jednak większość mieszkańców Warszawy, to zwykle ludzie przyjezdni.

I tak właśnie jak to się stało w przypadku naszego głównego bohatera powieści – Staszka, który przyjechał do dużego miasta, z tytułem magistra w kieszeni, aby tu szybciej się dorobić i znaleźć dobrze płatną pracę.

Jednak, o dziwo wylądował w hipermarkecie, wykładając towar na półki, myjąc regały i słuchając nieznośnej kierowniczki, która często miewała kaprysy. Robił to wszystko za marne grosze, a przecież nie tego oczekiwał od tak wielkiego miasta. Staszek od dziecka nie miał lekko. Gdy miał dwanaście lat umarł mu ojciec, matka nie pracowała, a szczególnie ciężko w domu było po wyjeździe Staszka. Rzadko wracał do domu, a gdy już przyjechał, wszystkich okłamywał, że ma dobrą pracę i świetnie sobie radzi. Wyjechał z domu z wielkimi nadziejami, pewien szybkiego sukcesu. Na początku nie mógł znaleźć tej wymarzonej, dającej nadzieję na awans pracy, kłamał, bo się łudził, że oszustwo zmieni się w prawdę.  Pewnego razu wpadł na pomysł, który brzemienny był dla niego w skutkach.

Jak zakończyła się ta tragiczna historia?

Co stało się ze Staszkiem?

Pozostawię Was Drodzy czytelnicy w niepewności, aby bardziej Was zachęcić do czytania.

Książka niezwykle wciągająca, trzymająca w napięciu od początku do samego końca, napisana w sposób bardzo emocjonalny. Autorka pisząc tę powieść, dogłębnie ją przemyślała i z niezwykłą precyzją opisała losy biednego chłopca z małomiasteczkowej miejscowości, który podejmując niewłaściwą decyzję omal nie stracił życia.

Jest to thriller psychologiczny, który warto przeczytać, bo opowiada o losach i trudnych wyborach młodych ludzi, którzy nawet za cenę życia, pragną dorobić się dużych pieniędzy, aby pochwalić się przed znajomymi, czy rodziną.

Ale czy tak naprawdę warto?

Zachęcam Państwa do czytania i zapewniam, że książka naprawdę Wam się spodoba.

Miłego czytania.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.