Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Valerie Bielen – „Tylko Twoimi Oczami” – Wyd. Prozami

Valerie Bielen – „Tylko Twoimi Oczami” – Wyd. Prozami

tylko twoimi oczami

Powieść autorstwa Valerie Bielen- „Tylko Twoimi Oczami”, jest to książka opowiadająca o Alice, dwudziestoczteroletniej Niemce, która całe swoje życie prowadzi według opracowanego przez siebie schematu. Jej dotychczasowy żywot zmienia się, gdy skuszona ogłoszeniem z gazety, zostawia cały znany sobie świat i wyrusza do pracy w roli opiekunki w Wenecji. Za dnia zajmuje się domem i dziećmi państwa Scrapów- zamożnej rodziny wenecjan, w nocy zaś ulega urokowi miasta. Jej życie zmienia się gwałtownie, gdy na swojej drodze spotyka niewidomego, zabójczo przystojnego i bogatego Amerykanina, Tobię. Jego tajemniczość wywiera na niej ogromne wrażenie. Wkrótce poznaje prawdziwą tożsamość mężczyzny. Nie może jednak przewidzieć w jak wielkim niebezpieczeństwie znalazło się jej życie odkąd zatraciła się w tej znajomości.

Powieść ciężko mi jednoznacznie zaliczyć do romansu, ale też nie określiłabym jej jako kryminał lub thriller. Jest to pomieszanie wszystkich tych gatunków, z przewagą romansu. Wydarzenia otoczone są piękną scenerią Wenecji. Jeśli ktokolwiek, przed przeczytaniem tej książki, marzył o zobaczeniu Włoch, po tej powieści zapragnie tego jeszcze mocniej. Niestety (lub stety) sięgając po tę książkę nie odnajdziemy w niej opisów życia zwykłych, szarych osób. Znajdziemy się w świecie bogatych, pięknych i wymuskanych ludzi, których życie sprowadza się do pracy, bankietów i schadzek towarzyskich. Jest to ujmujący świat, choć niekiedy dobija cały przepych jaki autorka umieściła w tej historii.

Najbardziej podobało mi się w tej opowieści miejsce, w którym rzecz się działa. Urokliwe, pełne magicznych zakamarków i swoistej inności miasto. Z kolei tym co mnie nie urzekło, był przepych i niebotyczne ilości pieniędzy, jakie w tej opowieści są na porządku dziennym.

Powieść ogólnie czyta się bardzo dobrze, szybko. Mimo jej przewidywalności jest to historia wciągająca.

Książka skierowana głównie do kobiet w przedziale wiekowym 17-50.

Okładka projektu Ilony Gostyńskiej- Rzymkiewicz przedstawia dziewczynę na dachu, kolory są stonowane, przez co okładka wygląda estetycznie i elegancko. Litery w książce są średniej wielkości, dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Ilość stron- 298, jest dobrą ilością na zamknięcie całej akcji.

Moja ocena: 8/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.