Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Varian Johnson – “Upadek bestii. Spirit Animals. Tom 3 Powrót” – Wyd. Wilga

Varian Johnson – “Upadek bestii. Spirit Animals. Tom 3 Powrót” – Wyd. Wilga

spirit animals

Saga Spirit Animals, tom III „Powrót” to swego rodzaju Harry Potter dla młodzieży. Czworo młodych ludzi sprzeciwia się złu, ściga się z czasem i podejmuje wyzwanie ocalenia świata.

Rollan-był dzieckiem ulicy

Abeke-pochodziła z małej wioski

Meilin-to córka generała

Conor-to spokojny pasterz

Każde z nich jest innym charakterem, każde ma inną moc, aby walczyć ze złem, każde też pochodzi z innego końca świata. Razem walcząc ze złem, stają się przyjaciółmi, nawzajem się sobą opiekując.

Bohaterowie walczą z niezwykle przebiegłymi istotami, a do tego są one bardzo niemiłe i „obrzydliwe” np. glisty. Wijące się lub prześlizgujące po ciele przeciwnika i do tego z łatwością mogą się przyssać jak pijawki. Nie dość, że to paskudztwo wierzga, to jeszcze dotkliwie gryzie, począwszy od czoła, zaczyna rozdrapywać twarz, orząc paznokciami głębokie bruzdy.

Książka jest ciekawa i bardzo wciągająca, potrafi tak czytelnika pochłonąć bez reszty, że czytając ją traci się poczucie czasu. Aby Was bardziej zachęcić do czytania przytoczę pewien fragment z książki ”Pod powierzchnią coś się poruszało. Stwór wyglądał niczym zmutowana żabnica. Rzędy zakrwawionych zębisk, wystających z rozdziawionej gęby morskiego monstrum, a jego przezroczystą skórę pokrywały długie kolce”.

Przyznacie, że ten opis budzi grozę, czytać ją mogą osoby o mocnych nerwach. Jednakże polecam ją do poczytania, choć osobiście nie jestem zwolenniczką tak krwawych opisów.

Zatem, czy nasi bohaterowie staną na wysokości zadania i uratują ludzi i zwierzęta?

Przekonajcie się czytając. Wydawnictwo Wilga, bardzo się postarało, aby wydać kolejny tom sagi. Książka w twardej oprawie, szyta, zawiera krótkie rozdziały, które z chęcią się czyta oraz nieco ponad 200 stron. Okładka książki przepiękna. Wybite srebrne litery, a obok przesłodka panda, sprawiają, że Młody czytelnik chce jak najszybciej przeczytać kolejny tom sagi. Czytajcie zatem nie zwlekając.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.