Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Varian Johnson – „Upadek bestii. Spirit Animals. Tom 3 Powrót” – Wyd. Wilga

Varian Johnson – „Upadek bestii. Spirit Animals. Tom 3 Powrót” – Wyd. Wilga

spirit animals

Saga Spirit Animals, tom III „Powrót” to swego rodzaju Harry Potter dla młodzieży. Czworo młodych ludzi sprzeciwia się złu, ściga się z czasem i podejmuje wyzwanie ocalenia świata.

Rollan-był dzieckiem ulicy

Abeke-pochodziła z małej wioski

Meilin-to córka generała

Conor-to spokojny pasterz

Każde z nich jest innym charakterem, każde ma inną moc, aby walczyć ze złem, każde też pochodzi z innego końca świata. Razem walcząc ze złem, stają się przyjaciółmi, nawzajem się sobą opiekując.

Bohaterowie walczą z niezwykle przebiegłymi istotami, a do tego są one bardzo niemiłe i „obrzydliwe” np. glisty. Wijące się lub prześlizgujące po ciele przeciwnika i do tego z łatwością mogą się przyssać jak pijawki. Nie dość, że to paskudztwo wierzga, to jeszcze dotkliwie gryzie, począwszy od czoła, zaczyna rozdrapywać twarz, orząc paznokciami głębokie bruzdy.

Książka jest ciekawa i bardzo wciągająca, potrafi tak czytelnika pochłonąć bez reszty, że czytając ją traci się poczucie czasu. Aby Was bardziej zachęcić do czytania przytoczę pewien fragment z książki ”Pod powierzchnią coś się poruszało. Stwór wyglądał niczym zmutowana żabnica. Rzędy zakrwawionych zębisk, wystających z rozdziawionej gęby morskiego monstrum, a jego przezroczystą skórę pokrywały długie kolce”.

Przyznacie, że ten opis budzi grozę, czytać ją mogą osoby o mocnych nerwach. Jednakże polecam ją do poczytania, choć osobiście nie jestem zwolenniczką tak krwawych opisów.

Zatem, czy nasi bohaterowie staną na wysokości zadania i uratują ludzi i zwierzęta?

Przekonajcie się czytając. Wydawnictwo Wilga, bardzo się postarało, aby wydać kolejny tom sagi. Książka w twardej oprawie, szyta, zawiera krótkie rozdziały, które z chęcią się czyta oraz nieco ponad 200 stron. Okładka książki przepiękna. Wybite srebrne litery, a obok przesłodka panda, sprawiają, że Młody czytelnik chce jak najszybciej przeczytać kolejny tom sagi. Czytajcie zatem nie zwlekając.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.