Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Virginia C. Andrews – „Willow”

Virginia C. Andrews – „Willow” 

willow

Urzekająca historia dziewczyny, która w dzieciństwie wszystko straciła i tym samym coś odzyskała, porusza do głębi. Uświadamia nas, że dopiero po śmierci osoby, która była nam bardzo bliska mamy szansę na poznanie swojej przeszłości. W najbardziej nieodpowiednim momencie ciężar tych wszystkich informacji przygniata naszą głowę do ziemi i już nie potrafimy jej ponownie podnieść.

Willow od dziecka była nieśmiała, adoptowana przez  kobietę, która nigdy nie chciała mieć dzieci, nie doświadczyła prawdziwej rodzinnej miłości. Z wiekiem było coraz gorzej, oczywiście tata – lekarz ciągle zapracowany nie ma nigdy czasu nawet porozmawiać, natomiast kwestia kochającej matki nie była praktykowana w tym domu. Dogryzanie i wieczne niezadowolenie z dziecka dokuczały Willow i ciągnęły się za nią aż do momentu śmierci macochy.

Jednak uraz zostaje, a dziewczyna pomimo tego, że już dawno zapomniała o jedynej matce jaką miała, to w pamięci zostały jej krzywdzące słowa. Powiedzenie małej, dziewięcioletniej dziewczynce, że jest owocem przestępstwa i że na pewno odziedziczyła po biologicznej matce choroby psychiczne jest bardzo krzywdzące. Z czasem wszystko się uspokoiło, macocha umarła, a Willow wyjechała z rodzinnego domu na studia. Tam znalazła chłopaka i ogólnie bardzo dobrze jej szło. Lecz pewnego dnia  dziewczyna dowiaduje się, że jedyna osoba uważająca ją za prawdziwą córkę i skarb, nagle umiera, pozostawiając po sobie ciągle niewyjaśnione sprawy z przeszłości.

Co się stanie, kiedy te sprawy z przeszłości staną się nagle teraźniejszością, a Willow dowie się czegoś co skrzętnie skrywane przez lata wyjdzie nagle na światło dzienne?

Najnowsza książka autorki, która według mnie swoją fabułę opiera na prawdziwym życiu. Wszystkie, inne jej powieści były nie tylko pouczające, ale przede wszystkim ckliwe i wprawiające człowieka w błogi nastrój. Bardzo podobała mi się obecna książka i chociaż momentami była niewystarczająco dobrze sformułowana, to jednak ma ona coś w sobie, co bardzo mnie poruszyło. Myślę, że książki wychodzące spod pióra tej autorki zasługują na priorytetowe czytanie i okrzyk bestsellerów. To bardzo dobra propozycja dla kobiet.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.