Literatura obyczajowa

W jednej chwili – Suzanne Redfearn – Wyd. Rebis

W jednej chwili – Suzanne Redfearn

w jednej chwili

Wypadek samochodowy w zimie, to najgorsze, co się może w życiu zdarzyć, a szczególnie gdy w aucie są dzieci, za które kierowca bierze pełną odpowiedzialność, to prawdziwa tragedia. https://dobrerecenzje.pl/?p=7193

Autorka książki Suzanne Redfearn przeżyła takie wydarzenie w wieku ośmiu lat. Wraz z ojcem, bratem i wujkiem z synami, postanowili wybrać się wysoko w góry. I wtedy nastąpiła burza śnieżna…. Zainspirowana tymi wydarzeniami autorka postanowiła napisać książkę W jednej chwili.

Dwie zaprzyjaźnione rodziny postanawiają wybrać się na narty w góry. Z pozoru miała to być przyjemna i miła wyprawa, a okazała się straszną traumą, pozostawiającą ślad w psychice do końca życia. Szesnastoletnia Finn Miller to miła i sympatyczna dziewczyna, uczy się w liceum i w jednej chwili, nagle jej życie kończy się. Finn wraz z ojcem, mamą, siostrą, niepełnosprawnym intelektualnie bratem oraz zaprzyjaźnioną rodziną wybierają się kamperem w góry. Auto prowadzi tata Finn, gdy nagle pojawia się na drodze wielki jeleń i niestety dochodzi do wypadku. A właściwie do tragedii, bowiem już od tego czasu nigdy nie będą mogli normalnie żyć. Pierwszy szok… dociera do nich, że utknęli w pustkowiu, w zamieci śnieżnej. Finn nie żyje, tata jest w bardzo ciężkim stanie, wujek Bob ma coś z lewą kostką, a siostra Finn-Chloe wymaga natychmiastowej interwencji chirurgicznej. Ale to są tylko rany powierzchowne, gorsza jest psychika…. Najbardziej przerażające natomiast jest zimno i wiatr, wpadające przez wybitą szybę.

Czy wszyscy przeżyją?

Kto pójdzie po pomoc?

Czy szybko ratownicy odnajdą wszystkich uczestników wypadku?

Pytania pozostawię bez odpowiedzi, zachęcając tym samym do wczytania się w książkę W jednej chwili. Historia jest bardzo przejmująca, czyta się ją ze łzami w oczach i skierowana jest dla czytelników o silnych nerwach. Konsekwencje wypadku są tragiczne. Decyzje podjęte wówczas i wzajemne oskarżanie się doprowadzają rodzinę i bliskich do obłędu. Jedna Finn, która ”widzi wszystko z góry” zna całą prawdę i opisuje zaistniałą sytuację. Rodzice Finn z trudem brną do przodu, chociaż stracili dwójkę swoich dzieci. Siostra Finn-Chloe ledwo przeżyła i chce dołączyć do Finn. Karen żyje w stanie maniakalnego wyparcia. Natalie tkwi w domu, którego fundamentami są kłamstwa.

Jak zakończy się ta historia?

Przeczytajcie koniecznie. Książka jak najbardziej godna polecenia.

Strona wydawnictwa: https://www.rebis.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.