Literatura obyczajowa

Wenecki szkicownik – Rhys Bowen – Wyd. Akurat

Wenecki szkicownik – Rhys Bowen

Wenecki szkicownik

Wenecja jest znanym na całym świecie ośrodkiem turystycznym i kulturalnym, patronem tego miasta jest Św. Marek. Jednak najlepszy w tym wszystkim jest środek lokomocji – gondole, zawód takiego przewoźnika jest bardzo szanowany w weneckiej społeczności. Autorka Rhys Bowen napisała bestsellerową powieść pt. Wenecki szkicownik. To opowieść, w której są ukazane dwie strefy czasowe –Wenecja z lat czterdziestych i Anglia z czasów współczesnych.

Główna bohaterka jest osobą, która zawsze jasno określała swoje cele w życiu, od dzieciństwa marzyła by pracować w domu mody. Podczas kursu projektowania w Anglii poznała Josha, który zrobił na niej piorunujące wrażenie i od razu zakochała się w nim. Natychmiast się pobrali. On podjął pracę w komercyjnym domu mody, projektował na rynek masowy, z górnej półki. Ona też miała wielkie plany, ale…

Urodziła Tediego i została w domu, dopóki potrzeby finansowe nie zmusiły jej do poszukiwania pracy jako asystentka redaktora w kobiecym czasopiśmie. To zajęcie było poniżej ambicji dziewczyny, jaką kiedyś była, ale musiała przecież płacić rachunki. Później było już tylko gorzej, Josh znalazł sobie kochankę i zażądał rozwodu. Caroline w weekendy zabierała syna i uciekała do domu, gdzie mieszkała jej babcia.

Parterowy domek sprawiał wrażenie przyjemnego oraz bezpiecznego miejsca, w którym kobieta mogła się skryć przed problemami w życiu. Duży ogród z drzewami owocowymi, przepiękna rabatka z kwiatami sprawiały, iż miała w co włożyć ręce, aby ciągle nie myśleć o nadchodzącym rozwodzie. Jednak w pewnym momencie jej babcia mocno podupadła na zdrowiu i na łożu śmierci przekazała Caroline trzy bardzo tajemnicze rzeczy – stary szkicownik, klucze orz słowo Wenecja. Dziewczyna dostała tak mało informacji, lecz mimo to postanowiła rozwikłać niezwykle intrygującą zagadkę.

Książka Wenecki szkicownik to ciepła i przepełniona skrywanymi tajemnicami opowieść sprzed lat, zwłaszcza wojennych, gdzie miłość miesza się z niebezpieczeństwem utraty życia. Skutki tamtych wydarzeń odbijają się również na głównej bohaterce, ale w taki sposób którego nigdy by się nie spodziewała. To powieść, od której nie sposób się oderwać, atmosfera która towarzyszy czytaniu jest ciepła oraz bardzo romantyczna bowiem w niektórych momentach czytelnik ma do czynienia z dość ciekawym wątkiem miłosnym. A wszystko to na tle pięknej Wenecji…

https://dobrerecenzje.pl/wenecki-szkicownik-rhys-bowen-wyd-akurat/

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.