Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książek

Weronika K. – „Zabiłam” – wyd. WAM

Weronika K. – „Zabiłam” – wyd. WAM

zabilam

Książka, którą Państwu polecam to historia, a raczej wspomnienia, zebrane zza krat więzienia Weroniki K. która wraz z córką ofiary (Joanną) i kolegą (Marcinem) zabiła swojego kochanka Andrzeja G. Książka zatytułowana jest „Zabiłam”. To zbrodnia, która wstrząsnęła całą Polską i którą szczególnie żywo interesowały się media. Ofiarą jest bogaty prawnik Andrzej G. Na ławie oskarżonych pojawiają się trzy osoby (tylko dwie przyznają się do winy), a trzeci oprawca Marcin B. odpiera zarzuty i uważa, że jest niewinny, a przecież to on staje się „mózgiem” tej zbrodni.

Książka zawiera drastyczne sceny, a szczególnie opis zbrodni i pozbycie się ciała, bardzo trzyma w napięciu i polecam ją osobom o silnych nerwach. Wszystkie te wspomnienia oprawcy ofiary (Weronika K.) zebrał Piotr Litka, bo uważa, że jest autentyczna i warto się nią podzielić. To lektura bardzo wstrząsająca : przemoc psychiczna, miłość i zbrodnia o której nie można zapomnieć i która śni się po nocach. Nasuwa się tu pytanie dlaczego zabiła? Czy potrafimy zrozumieć kobietę oprawcę? I czy można jej współczuć,  czy też potępiać?

Autobiograficzna książka opisuje przygotowanie do zbrodni i jej przebieg, pozbycie się ciała, okropne wyrzuty sumienia i poczucie ulgi w momencie aresztowania, następnie w szczegółach opisane są rozprawy na sali sądowej, straszne warunki jakie panują w więzieniu, oraz osoby tam przebywające, które podtrzymują na duchu Weronikę K. Także tam odczuwa poczucie własnej wartości, zrozumienia i akceptacji. Ta książka to jakby zamknięcie rozdziału swojego życia, do wyroku i po wyroku zaczęcie wszystkiego od nowa.

Książka w miękkiej oprawie, zawiera 312 stron i 6 rozdziałów. Czyta się ją z zapartym tchem, odkrywając nowe okoliczności więc polecam ją wszystkim, którzy są ciekawi tych wspomnień i którzy chcą poznać realia zza więziennych krat.

Gorąco polecam – szczególnie osobom pełnoletnim, bo książka zawiera wiele opisów i scen drastycznych.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.