Bajki, FamilijneRecenzje filmów

Wielka Szóstka (2014) Reż. Don Hall, Chris Williams

Wielka Szóstka (2014) Reż. Don Hall, Chris Williams

wielka szostka

Młody geniusz Hiro Hamada na początku swoje zdolności chce wykorzystywać w walkach robotów. Buduje swojego robota, który pokonuje w walce pięć razy od siebie większego. Okazuje się, że w rodzinie nie tylko Hiro jest tak uzdolniony. Jego brat Tadashi również pracuje w instytucie naukowym nad robotem Baymax, który ma być doskonały w pomocy medycznej ludziom. Jest zbudowany z mięciutkiego materiału, który bez obaw można przytulać. Tadashi chce przekonać brata żeby razem z nim uczył się i pracował w instytucie. Wszystko jednak się komplikuje kiedy Tadashi ginie w pożarze, a Hiro pragnie zemsty.

Co stanie się z robotem Baymax kiedy jego konstruktor umiera?

Czy Hiro będzie chciał się nim zaopiekować? A może zechce go przeprogramować na mordercę?

Bajka Disneya dedykowana starszym dzieciom, dlatego że jest tutaj wiele pojęć i wiele sytuacji w której młodsi mogliby się pogubić lub uznać film za nieciekawy, a tak nie jest. Kiedy zagłębiamy się w historię chłopca, to razem z nim przeżywamy wszystkie sytuacje, wszystkie emocje. Myślę, że kiedy Wy rodzice zdecydujecie się oglądać razem z dziećmi, lub kiedy Wasze pociechy Was do tego zmuszą, to wcale nie będziecie się nudzić. Tak samo zainteresujecie się i wciągniecie w przygody Hiro.

Godzina i czterdzieści minut, to wcale nie za dużo dla tej bajki. Co prawda na początku akcja trochę mozolnie się rozwija, ale kiedy już przyspiesza to do samego końca biegnie jak szalona.

Dodatkowo może się podobać robot Baymax, który jest miły, uprzejmy, a przede wszystkim troskliwy.

Moja ocena: 9/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.