Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

„Wielka tajemnica zabawek” – wyd. Siedmioróg

„Wielka tajemnica zabawek” – wyd. Siedmioróg

wielka tajemnica zabawek

Kto z Was nie kocha bajek i komu one nie przypominają dzieciństwa? Sama odkąd pamiętam miałam do czynienia z bajkami i książeczkami dla dzieci. Szczególnie jednak w pamięci zapadły mi te, które były solidnie wykonane z twardej tektury – posiadały one raptem kilka stron, a na każdej dwa, trzy  zdania które łatwo zapadały w pamięć i później oglądałam już tylko obrazki i sama recytowałam z pamięci tekst bajki. Jeszcze lepiej gdy tekst był rymowany.

Książeczka o której chcę Wam dzisiaj trochę opowiedzieć zalicza się właśnie do tych z mojego dzieciństwa. Jest dokładnie taka jak opisałam Wam przed chwilą.

Dzieci powinny być zachwycone barwnymi rysunkami – a co jeszcze ważniejsze, to bajka o zabawkach. Pomyślmy jak to niesamowicie musi rozwijać wyobraźnię naszych maluchów, gdy słucha jak rodzic czyta mu opowieść  jak to zabawki same również się bawią. Maluch wtedy spogląda na własne zabawki i wyobraża sobie, że to opowiadanie jest o jego własnych misiach i innych przytulankach.

Jako rodzic po przeczytanej już bajce, swojemu maluchowi spokojnie możemy  później zostawić taką bajeczkę, niech sam przewraca strony i odkrywa książeczkę na nowo.

Co jeszcze wyciągamy z takich bajek? Oczywiście morał ukryty na samym końcu. W tym przypadku nie będę Wam oczywiście wszystkiego zdradzać.

Tak więc drodzy rodzice! Znajdźcie czas dla swoich maluchów i spędzajcie go razem z nimi w bajkowym świecie.

Moja ocena: 10/10

 

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.