Recenzje filmówThriller, Sci-Fi, Kryminał, Katastroficzny, Horror, Dramat

Wielkie oczy (2014) Reż. Tim Burton

Wielkie oczy (2014) Reż. Tim Burton

wielkie oczy

Wielkie oczy to opowieść oparta na prawdziwej historii malarki Margaret Keane( Amy Adams). Jako kobieta żyjąca w latach pięćdziesiątych nie miała łatwego życia. Młoda matka, która ucieka od męża do wielkiego miasta, poszukująca pracy aby utrzymać siebie i dziecko. Nie było im łatwo, jedyne co posiadała ta młoda artystka to jej talent i serce do malowania. Tworzyła głównie obrazy ukazujące biedne sierotki z ogromnymi oczami, faktem jest, że niestety nie potrafiła swoich dzieł sprzedać. W pewnym momencie pojawia się dobry człowiek, Walter Keane(Christoph Waltz), który chce pomóc kobiecie.

Miłość czy może korzystanie z cudzego talentu? Opieka nad bezbronną kobietą i jej córeczką, czy może dbanie o swój własny interes?

Film trwa ponad półtorej godziny, lecz trzeba przyznać, że akcja toczy się w doskonałym tempie. Wcale nie odczuwamy czasu, który oglądając przecieka nam przez palce. Biografia kobiety ukazana w bardzo ciekawy i emocjonujący sposób. Widz w niejednym momencie będzie wstrzymywał oddech i czekał w niepewności na dalszy rozwój wydarzeń.

Film doskonały na popołudnie bądź wieczór. Jeżeli szukacie odskoczni od wszechobecnych teraz twórczości o sztucznej inteligencji, komputerach, pościgach i problemach z techniką, to oglądając to właśnie dzieło będziecie w pełni usatysfakcjonowani. Akcja dzieje się w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych w USA.

Moja ocena: 9/10

Zobacz także

1 Comment

  1. obejrzałam przedwczoraj. bardzo pozytywne odczucia, acz bez achów 😉

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.