Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Wiesław Wernic – „Tropy wiodą przez prerię”

Wiesław Wernic – „Tropy wiodą przez prerię”

tropy wiodą przez prerię

Drodzy czytelnicy, dziś wspólnie z synem autora Dominikiem Wernicem zapraszam Was nie do książki, lecz do słuchania (audiobook) powieści familijnej pt. ”Tropy wiodą przez prerię”.

Głównymi bohaterami są doktor Jan, Karol Gordon-wytrawny traper i Indianie: Długi Niedźwiedź, Czerwona Chmura i Wysoki Orzeł. W tej części pojawia się także Gary Mitchel-sierżant konnej policji. W pierwszym rozdziale książki bohaterzy rozmawiają o ginących bizonach.

Doktor nie tylko leczy pacjentów, ale też rozmawia z nimi o przygodach i wyprawie w poszukiwaniu złota oraz pogoni przez prerię za mordercą przez góry Montany. Akcja powieści toczy się w 1881roku. Miała to być pierwsza wspólna podróż bohaterów, aby przybliżyć doktorowi życie Indian tam zamieszkujących, aż tu naraz napotykają zwłoki dwóch mężczyzn.

Ruszają zatem tropem mordercy i nagle stają się jeńcami Indian…

Czy doktor i jego przyjaciel zdołają się uwolnić?

Czy wspólnie z Czerwoną Chmurą i innymi Indianami odnajdą mordercę tych mężczyzn?

Indianin za wszelką cenę nie wskaże obcej osobie miejsca pobytu swojej osady. Nigdy nie narazi swoich bliskich na niebezpieczeństwo.

Powieść przygodowa ”Tropy wiodą przez prerię” należy do kanonu lektur o Dzikim Zachodzie. Śmiało mogę powiedzieć, że książka ta jest sto razy lepsza od opowieści o Winnetou.

Dominik Wernic bardzo autentycznie interpretuje powieść swojego ojca. Dzięki pięknej dykcji i wielkiemu talentowi potrafi wykreować każdą postać, oddać klimat, przepięknie zaśpiewać balladę przy akompaniamencie gitary i sprawić, że każdy słuchacz jest oczarowany tym słuchowiskiem.

Czas trwania tego słuchowiska to 9 godzin i 27 minut, a książka zawiera 25 rozdziałów.

Zachęcam Cię drogi czytelniku do wysłuchania tego słuchowiska.

Jest tak samo autentyczne (a może nawet bardziej) niż samo czytanie książki.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.