Przygodowe, Fantasy

Więzy Nieba – A. C. Gaughen – Wyd. Uroboros

Więzy Nieba – A. C. Gaughen

Więzy nieba

Więzy Nieba to drugi tom z cyklu Żywioły, który ponownie zabiera czytelnika w świat pełen magii, miłości, ale i także okrucieństwa. Tym razem fabuła znacznie różni się od pierwszego tomu. Od pierwszej strony wiadomo już, że przygody królowej Trifectate tymczasowo zostały zawieszone, natomiast na pierwszy plan obecnie wysuwa się życie pewnej dziewczyny z blizną na twarzy. Sterowanie statkiem na pełnym morzu to chciałoby się powiedzieć łatwizna, dbanie o załogę to już branie na swoje barki odpowiedzialność, ale gdy nagle okazuje się, iż wspomniana załoga jest całkowicie niepełnoletnia, to już prawdziwy wyczyn. Na dodatek sama pani kapitan, to młoda dziewczyna, którą więzi tak zwany kontrakt niewolniczy.

Przebywający na statku ludzie to w większości dzieci, które posiadają pewne specyficzne umiejętności. Władanie żywiołami to wątek, który nieprzerwanie ciągnie się już od pierwszego tomu. Tylko tym razem ta garstka załogantów walczy o przeżycie, czyniąc jednocześnie coś okropnego. To zadanie staje się niejako piętnem, które powoli wypala serce młodej Aspasii. Dziewczyna staje się z jednej strony obrończynią najsłabszych i jednocześnie tą, która odbiera wolność.

Pewnego razu wypełniając jedno z kontraktowych zadań Aspasia trafia na targ niewolników. Jej specyficzny dar pomaga w rozpoznaniu innych równie utalentowanych rówieśników. Dlatego stojąc wśród chciwego tłumu, powoli taksuje przestraszone buzie młodych więźniów i niespodziewanie trafia na coś, co od razu wydaje jej się intrygujące. Wśród dzieci stojących na sprzedanie stoi pewien chłopak, który pomimo swojej skulonej postury przypomina dorosłego mężczyznę. Jednak dzięki zamknięciu i wygłodzeniu swoim wyglądem doskonale wpasowuje się w znacznie młodsze od niego zgrupowanie. Zaraz po tym, jak dziewczyna kieruje na niego wzrok wszystko ogarnia nieoczekiwany chaos. Tłum rozpierzcha się w różne strony, dzieci skute na środku sceny nagle kamienieją, tylko ten jeden chłopak pada na podłogę z krwawiącą twarzą, nad nim natomiast unosi się cień sokoła, ptaka, który jest bardzo dobrze znany Aspasii.

Więzy Nieba to zaskakująca kontynuacja Berła Ziemi, która o dziwo nie stanowi przedłużenia wątku poprzednich głównych bohaterów. Owszem sprawy królestwa tak samo, jak i niewola Żywiołów w tle nadal funkcjonuje, jednak to losy Aspasii i jej statku stanowią tutaj główny wątek. Aczkolwiek jedna z postaci występujących w Więzach Nieba, wcześniej, w pierwszym tomie już się przestawiła. Fabuła w tej książce skupia się bardziej na wewnętrznym konflikcie głównej bohaterki, jej rozterkach, problemach, a także na sprawach sercowych. I tutaj, w bardzo konkretnym miejscu historia z pierwszej części zatacza krąg, a czytelnik znajduje pewien punkt oparcia w fabule.

https://dobrerecenzje.pl/wiezy-nieba-a-c-gaughen-wyd-uroboros/

Strona wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.