Opowiadania, Bajki, Komiks

Wiła – Robert Ziębiński – Wyd. Słowne

Wiła – Robert Ziębiński

Wiła

Książka – Wiła, Roberta Ziębińskiego jest drugą częścią z serii Czarnego Stawu, to kontynuacja przygód grupy szkolnych przyjaciół: Kamila, Akiry, Długiego i Niedźwiedzia.

Wakacje szybko minęły i cała paczka szykuje się do powrotu do szkoły. Lecz – niespodzianka! Nagle rok szkolny zostaje odwołany ze względu na zdewastowanie szatni. Niedźwiedź sprawdza kamery szkolne i doznaje szoku… Na kamerze ukazuje się dziwny szmer, który na oczach innych przemienia się w odrażająco wyglądającą kobietę, która przybiera różne postaci. Do tego odnajduje się kot Pan Pullman, który w tej książce odegra kluczową rolę.

W Czarnym Stawie wiele rzeczy jest dziwnych, a kot, który wraca do domu, by w nim odejść jest najmniej zaskakującą z nich wszystkich, ale to już czytelnik oceni. Jest to książka dla młodzieży, powiem więcej, to horror dla młodzieży.

Czytelnik poprzez lekturę tejże książki, uczy się także historii, przechowywanej w piwnicy, gdzie zachowane są mapy, plany czy zapomniane ogrody, w których przebywa Wiła – królowa obłędu.

Jaką rolę zatem w tej historii odegra Pan Pullman?

Czy Wiła okaże się nie do pokonania?

Autor książki układając fabułę Wiły, w głowie miał legendę, którą pamiętał z dzieciństwa, o duchu kobiety, który szukał pomocy, a którego wszyscy się bali. Dopiero, gdy pojawił się ktoś, kto nie przeraził się jej oblicza i spełnił jej życzenie zaznała spokoju. Pisarz w swej książce zawarł trochę legendy i trochę fikcji literackiej, ale faktem jest, że kot Pan Pullman istnieje naprawdę. Ma 19 lat i jest kotem – staruszkiem, którego autor znalazł na śmietniku. I choć jest to książka dla młodzieży, przeczytałam ją z wielkim zainteresowaniem i jestem pod wrażeniem.

Polecam ją wszystkim młodym ludziom, bowiem czytając ją rozwija ona wyobraźnię i zmusza do myślenia. Książka –Wiła to horror, przygoda i słowiańskie legendy. Bardzo mi się podobała i polecam ją gorąco.

Miłego czytania!

https://dobrerecenzje.pl/wila-robert-ziebinski-wyd-slowne/

Strona wydawnictwa: https://www.slowne.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.