Kryminał, DramatRecenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Wilkie Collins – „Córki niczyje” – Wyd. MG

Wilkie Collins – „Córki niczyje” – Wyd. MG

córki niczyje

To przepiękna książka, która porwie Was już od pierwszych stron.

Magdalen Vanstone i Nora Vanstone to siostry, lecz mimo tego pokrewieństwa są całkiem różne. Magdalen jest porywcza, otwarta i pełna życia – ta dziewczyna jest wszędzie i ze wszystkimi, zaskarbia sobie serca wszystkich, a co więcej, ma niezwykły talent do aktorstwa. Talent ten jest na początku trochę skrywany, lecz kiedy nadarza się tylko pierwsza okazja, wybucha niczym eksplozja aktorskich umiejętności. Nora, jest tą bardziej powściągliwą siostrą, statyczną i rozważną. Kiedy wypowiada swoją opinię stara się ją uzasadniać i pewne fakty, które wydają jej się nie na miejscu po prostu zatrzymuje dla siebie. W kilku słowach można zatem określić ją jako ułożoną dziewczynę z manierami, która nigdy nie pozwoliłaby sobie na zachowania jakich dopuszcza się jej siostra. Dziewczęta nie tylko w charakterach są tak od siebie różne. Wygląd tutaj także ma znaczenie, wcale nie są do siebie podobne, a dlaczego i co takiego się stało – dowiecie się kiedy trochę zagłębicie się w lekturę.

Obie dziewczyny bardzo kochają swoich rodziców i wiedzą, że zawsze mogą na nich polegać, a także ze wszystkiego się im zwierzyć. Jednak jak to w każdej rodzinie bywa, zawsze gdzieś kryje się jakaś zagadka i nawet w najlepszej rodzinie można doszukać się jakichś mankamentów lub po prostu sekretów skrywanych przez lata. Tak też jest w rodzinie Vanston’ów, kiedy pewnego dnia do rodziców dziewczyn przychodzi niespodziewany list. Żadne z rodzicieli nie chce zdradzić co też było w treści listu, domownicy dowiadują się tylko, że małżeństwo musi natychmiast wyjechać w pilnej rodzinnej sprawie.

Zagadki zagadkami, ale w końcu kiedyś przecież zagadki się rozwiązują – tak też jest w tej powieści. Zagadka się rozwiąże lecz w jakże tragicznych i brzemiennych okolicznościach. Wszyscy bohaterzy odczują to boleśnie – a co takiego się wydarzy i jak dalej potoczą się losy bohaterów – tego Wam już nie zdradzę, dowiedzcie się sami!

Książkę czyta się bardzo dobrze i pomimo ilości stron – 768 – bardzo szybko. Uwielbiam obszerne książki, bowiem tylko w takich kryje się głębia uczuć do których dajemy się porwać i gdzie ogromnie wiążemy się z bohaterami. W końcu spędzimy z nimi trochę czasu!

Czyta się szybko także za sprawą dużych liter i stosunkowo niedługich rozdziałów. Książkę z czystym sumieniem polecić mogę wszystkim paniom – jeżeli szukacie dobrej lektury na wakacje bądź też na urlop – to nie możecie lepiej trafić! To właśnie jest książka dla Was, która pochłonie Was bez reszty.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.