Horror, Thriller, Sci-FiRecenzje książek

William Peter Blatty – „Egzorcysta” – Wyd. Vesper

William Peter Blatty – „Egzorcysta” – Wyd. Vesper

egzorcysta

Świat, w którym żyjemy i funkcjonujemy jest pełny wszelkiego rodzaju niebezpieczeństw. Mam tu na myśli niebezpieczeństwa związane ze sferą duchową, poprzez tak zwane opętanie przez demona. Duża liczba niewierzących ludzi uważa, że tablica ouija spełnia swoje przeznaczenie tylko jako zabawka do straszenia innych.

Ameryka, lata 70. XX wieku, matka i córka żyją w dobrobycie. Chris ciężko pracuje w roli aktora, by zapewnić córce dostatnie życie i jak najlepszą naukę. Pewnego razu w małe rączki Regan wpada tablica ouija. Dziecko myśląc, że to zabawka szybko uczy się jej używać co jest tragiczne w skutkach.

Zapracowana matka, oczywiście nie zauważa nic. Dopiero, kiedy dziewczynka zaczyna mówić do siebie, kobieta podejrzewa chorobę. Rezerwuje miejsce u lekarza specjalisty i nie zważając na nic przeprowadza Regan dużo badań, które wskazują na to, że dziewczyna jest zdrowa.

Lecz nie pokrywa się to z rzeczywistością, ponieważ Regan zachowuje się coraz gorzej, brzydkie słownictwo, przekleństwa  i płacz w nocy nie dają spokoju Chris. Pewnej nocy, kiedy kobieta zajrzała do pokoju córki zobaczyła coś nieziemskiego. Dziewczynka wraz z łóżkiem unosiła się w powietrzu i gwałtownie opadała, po czym  szybko obracała się wokół własnej osi. To wydarzenie przepełniło szale rozpaczy kobiety. Nawet dwoje lekarzy specjalistów nie pomogło.

Całą tą sytuacją zainteresował się pobliski zakon, który postanowił wysłać księdza egzorcystę, który miał stwierdzić czy to opętanie. Obawy kobiety się spełniły, jej mała córeczka, oczko w głowie, zostało opętane. I to nie przez jednego demona, ale aż trzech. Według egzorcystów ten przypadek jest ciężki, a  głos prosto z piekieł szepcze śmierć  dziewczynce.

Książka, a właściwie dla mnie horror, był bardzo wielką odskocznią od innych książek. Na podstawie fabuły książki powstał nawet film, którego przyznam się, jeszcze nie oglądałam. Co prawda historia nie nowa, lecz ponownie wydana na rocznicę twórczości autora. Historia dla tych, którzy nie boją się czuć dreszczyku strachu i mają mocne nerwy. Krwawe fragmenty, zabójstwa i niesmaczne sytuacje pokazują jak wielką wiedzę posiadał autor.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.