Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książek

Wincenty Łaszewski – „Niewidzialna wojna”

Wincenty Łaszewski – „Niewidzialna wojna”

niewidzialna wojna

Gdy zapytano papieża Franciszka o przyszłość świata, odpowiedział – przeczytajcie książkę Lord of the World (Władca Świata) Bensona. Jest to książka prorocza, która powstała w 1907 roku. Na kolejnych stronach tej książki autor ukazuje jak wygląda krok po kroku, dokonujący się na naszych oczach proces odchodzenia od Boga. Dlaczego więc dla papieża Franciszka jest to tak ważne? I dlaczego poleca je wszystkim do przeczytania?

Która strona wygra niewidzialną wojnę? Zadecyduje o tym- przekonuje papież Franciszek- nasz wybór – Boga lub… szatana. Więc za Benedyktem XVI możemy powiedzieć ”Jest to walka z Mocnym, który trzyma człowieka w okowach. Tego Mocnego historia świata nie może przekonać własnymi siłami, zostaje on pokonany i związany przez Mocniejszego”.

Czy czeka nas „koniec”? Czy nastąpi „koniec świata”?

Wszak towarzyszą nam znaki z Nieba, mogą też ukazywać strategię Bożego działania  i odsłonić przyszłość i jak radzi Benedykt XVI „zachować serce otwarte na głos wyższych rzeczywistości”. Na świecie od 1981 roku pojawia się lawina znaków(cuda, objawienia i przesłana) które układają się w logiczną całość. W każdym z nich dominują innego rodzaju przekazy, bezpośrednio nawiązujące do wydarzeń, które mają pojawić się niebawem w dziejach ludzkości. I tak np. znaki ostrzegawcze przed „atomowym końcem świata”, znaki, które są obietnicą Boga w historię, a także znaki zwiastujące moralny, a w konsekwencji fizyczny koniec świata.

Poruszenia natury, anomalie klimatyczne, a także dziwne znaki. Czy to są ostrzeżenia? Czy to już ślad wojny? Czy też to zniszczenia na polach duchowych bitew, tak ogromne, że dotykają już nawet przyrody?

„Objawienia 81” ostrzegają przed nadciągającą katastrofą. Najważniejsze z nich zamykają się w liczbie trzy: pierwszym jest zamach na papieża Jana Pawła II oraz 12 cudów towarzyszących zamachowi. Autor pisze, że ludzkość otrzymuje szansę, ale czy z niej skorzystają ”Rodzina, rodzina, rodzina. Musicie położyć akcent na rodzinie. Gdyby jedność rodziny i jej moralność nie została zniszczona przez zachodnie społeczeństwo, świat nie znajdowałby się w błocie grzechu, w którym teraz tkwi”.

„Niewidzialna wojna”- zachęcam Państwa do lektury i poddaję pod rozwagę, aby podjąć refleksję na tak ważne tematy, dotykające nas wszystkich, jakże aktualne.

Myślę, że nie trzeba tutaj nic więcej dodawać lecz po prostu przeczytać tę książkę i zapoznać się z tą pozycją książkową wśród nowości.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.