Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książekReligijne

„Witraże z Chartres” – Wyd. Święty Wojciech

„Witraże z Chartres” – Wyd. Święty Wojciech

witraże z chartres

Zapraszam Państwa do świata witraży z gotyckiej katedry w Chartres we Francji.

Obecna gotycka katedra powstała na ruinach katedry romańskiej. Jej fundamenty to grube mury, wpuszczone w ziemię na głębokość 8m, dzięki czemu jest bardzo stabilna. W katedrze znajduje się 160 kolorowych witraży, wśród których można znaleźć sławną Błękitną Różę, lub Najświętszą Maryję Pannę Pięknego Szkła. Katedra w Chartres była jako pierwsza we Francji poświęcona Najświętszej Dziewicy. W średniowieczu co roku odbywały się tu wielkie odpusty na które ściągały tłumy pielgrzymów.

Kolorowanki zebrane w tej książce pomogą Ci rozważać wydarzenia z życia Jezusa Maryi i Świętych Apostołów np. czterej wielcy prorocy niosący na ramionach czterech ewangelistów, życie Pana Jezusa od wcielenia do uroczystego wjazdu do Jerozolimy, Zwiastowanie, sen Józefa i wiele wiele innych przepięknych witraży. Fragmenty Pisma Św. oraz modlitw zachęcają do słuchania słowa bożego i kontemplowania tajemnicy Jezusa Chrystusa.

Pokoloruj więc witraż i rozważ słowa które mu towarzyszą. Pozwól sobie na chwilę relaksu i chwilę modlitwy, niech toczy się ona zgodnie z Twoim rytmem i Twoją wrażliwością, oraz niech przybliżają Ci się słowa zawarte w Piśmie Św.

Książka do kolorowania jest formatu A4, oraz zawiera 94 strony i ponad 50 witraży do pokolorowania .

Zachęcam więc do wspólnej zabawy np. z dziećmi jak również do modlitwy i rozważania cytatów z życia Jezusa, Maryi i Świętych. Jest to piękna zabawa i nauka dla najmłodszych .

Życzę przyjemnie spędzonych wspólnych chwil

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.