Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Wojciech Gosek – „Dziedzic i nowe imperium” – Wyd. Novae Res

Wojciech Gosek – „Dziedzic i nowe imperium” – Wyd. Novae Res

dziedzic i nowe imperium

To dobra przygodowa książka, która powinna Was wciągnąć swoją historią.

Na początku wszystko kręci się wokół wielkich rodów królewskich, które panują na wyznaczonych sobie ziemiach. I tak właśnie król Tariangoltów – Harold, zaplanował początek wejścia  w dorosłe życie swojego pierworodnego syna i prawowitego następcy.  Jasper musi wypełnić zadanie, które z jednej strony jest trudne, a z drugiej strony na pewno bardzo pouczające dla młodego chłopaka. Ma popłynąć na niedawno nowo odkryty ląd – na Nową Ziemię. Ma go zbadać, zobaczyć czy są tam ludy które tam żyją, a przede wszystkim dowiedzieć się, czy ta ziemia kryje w sobie bogactwa, które jego królestwo chętnie nabędzie.

Okazuje się jednak, że nie tylko Tariangolci „mają ochotę” na Nową Ziemię. Prawa do niej roszczą sobie Kolumbowie, którzy zabraniają Jasperowi płynąć po to aby odkrywać rzekomo to, co im się należy. Jak nam dobrze wiadomo ani jeden król nie ustąpi ani też drugi. W celu zemsty Krysof Żeglarz wysyła swoją flotę w pogoni za Jasperem, z rozkazem ostrzelania floty młodego króla, nakazuje zostawić tylko statek młodego Jaspera.

Jak myślicie, szykuje się wojna?

A może wielcy królowie okażą rozum i zrozumienie i podzielą się Nową Ziemią?

Książka wciągająca. Jeżeli jesteście miłośnikami książek przygodowych z połączeniem fantasy (zdradzę, że pojawiają się tutaj też smoki), to dobrze będziecie się bawić podczas czytania tej opowieści.

Co ważne, cały czas czytając zastanawiałam się, czy wszystko rozegra się w tej  jednej części, i kiedy już wydawało mi się, że tak, to okazało się, że druga część  jednak będzie, a co ważne wnioskować można, że będzie bardzo emocjonująca.

Oprócz tego, że można się nieźle bawić przy takiej przygodowej książce, to można przeczytać o tradycji królewskiej, o zwyczajach i o tym do czego ród królewski był zmuszony aby tylko utrzymać pokój. Książkę czyta się niezwykle szybko. Rozdziały są krótkie, a co ważne nie jest to ciągle historia o tylko jednej grupie bohaterów – tutaj każdy rozdział to inna historia i już teraz zaręczam, że nudzić się nie będziecie.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.