Kryminał, DramatRecenzje książek

Wojtek Miłoszewski – „Kastor”

Wojtek Miłoszewski – „Kastor”

Kastor

Patrząc na okładkę książki:policyjny radiowóz (polonez), lata 90-te, afery, złodzieje i w tym wszystkim komisarz Kastor Grudziński, można sobie skojarzyć z porucznikiem Borewiczem z filmu 07-zgłoś się.

Autor książki, mając bogaty dorobek pisarski, stworzył świetny kryminał, w którym giną ludzie i w tym wszystkim policjant, który pragnie rozwikłać zagadkę kryminalną, a który sam ma nie lada problemy z własną osobowością. Komisarz Kastor Grudziński prowadzi sprawę pewnego biznesmena, którego żona zgłosiła zaginięcie.

Ktoś zadał sobie wiele trudu, aby utopić jej męża w beczce z betonem, a teraz co? Zaszlachtował kobietę w domu, posprzątał i też wywiózł.

Kolejną beczką. Bez sensu”.

Kastor miał duże doświadczenie w pracy i doskonale rozpoznawał ciemną barwę skrzepliny. Komisarz próbował rozwikłać zagadkę i poukładać fakty w swojej głowie, lecz wiedział też, że takie rzeczy zdarzały się tylko w Ameryce. Policjant miał też swój osobisty dramat: gdy miał sześć lat, zginęli jego rodzice.

Czy to był wypadek?

Czy też morderstwo?

Przecięto przewody hamulcowe. Ojciec był inżynierem, dużo jeździł po Polsce, zbierając zamówienia i służąc radą powstającym wtedy zakładom. Do walki o socjalizm.

Czy zatem policjant odkryje prawdę?

Książka zawiera dużo wulgaryzmów, ale przecież nie jest to książeczka „dla grzecznych dziewczynek”. Autor, aby oddać klimat i autentyczność musiał użyć takich słów. To naprawdę profesjonalnie napisana książka.

Mając w swym dorobku pisarskim ponad 80 odcinków serialu paradokumentalnego „Policjantki i Policjanci”,emitowanego na antenie TV4 oraz pomoc wspaniałego,krakowskiego „gliniarza”autor książki stworzył portret komisarza Grudzińskiego prawie doskonały.

Zachęcam Was moi drodzy dajcie sobie chwilę na odstresowanie się i sięgnijcie po tę książkę.

Nie pożałujecie.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.