Romans, Erotyka, Literatura Kobieca

Wróć do mnie – Corinne Michaels – Wyd. Muza

Wróć do mnie – Corrine Michaels

wróć do mnie

Wróć do mnie to wzruszająca opowieść o dwójce młodych ludzi, których los postanowił nie oszczędzać w życiu. https://dobrerecenzje.pl/?p=7243

Connor to mężczyzna, który już dawno temu określił sobie nadrzędny cel, do którego niezmiernie dąży cały czas. Poprzez fragmenty dzieciństwa, które ciągle są jak odłamki szkła w jego umyśle skazuje siebie, tak naprawdę na nieszczęście. Connora wiąże obietnica, którą kiedyś w przeszłości zawarł ze swoimi starszymi braćmi.

Dorastanie na farmie, po tak nagłej i tragicznej śmierci matki, z ojcem, który uwielbiał przemoc od zawsze kładło się cieniem na życiu braci. Teraz po tym wszystkim co spotkało najmłodszego z Arrowoodów powrót na stare śmieci wydaje się absurdalnym pomysłem. Connor po żołnierskim zasłużeniu się krajowi, wraca nie bez blizn do domu. Jednak zaraz po wyjściu z samolotu dowiaduje się rzeczy, która jeszcze bardziej go dobija. Okazuje się, że ojciec, który w przeszłości popadł w alkoholizm i tak bardzo lubił bić swoje dzieci nagle umarł. Z tej przyczyny, całe rodzeństwo Arrowoodów spotyka się w miejscu koszmarów, w miejscu które obiecali siebie nigdy nie odwiedzać. Nawet dla dorosłych już mężczyzn stawanie w obliczu największych leków jest najtrudniejszą rzeczą na świecie. Jednak obietnica sprzedania rodzinnej farmy i na zawsze pożegnania się ze znienawidzoną przeszłością, staję się obietnicą, która nieprzerwanie kusi czwórkę braci. Odczytanie testamentu ojca, niby sprawa formalna, jednak staje się mieczem sprawiedliwości, który nagle odcina daleko idące plany Connora. Okazuje się, że przez co najmniej pół roku rodzinna farma musi być zamieszkana przez jednego z braci. Dopiero po tym czasie będą mogli zrobić z domem co im się podoba, w przeciwnym wypadku miejsce to zostanie sprzedane, a środki z niej nabyte zostaną przekazane na ofiary przemocy domowej. Czyż to nie ironiczne, ojciec, który bije swoje dzieci nagle po śmierci chce pomagać ofiarom przemocy.

Connor jako najmłodszy zostaje wytypowany do zamieszkania i jednocześnie odnowienia rodzinnego domu. Jednak pewnego razu odwiedzając stare miejsca, mężczyzna spotyka nieznajomą. Piękna, o błękitnych oczach, kobieta jest tą osoba, która nieprzerwanie od kilku lat śni się Connorowi. Kiedy w końcu mężczyzna uświadamia sobie, że ten anioł jest kobietą, którą szukał od lat, zza placów błękitnookiej wychodzi mała dziewczynka, a na palcu kobiety widnieje złota obrączka.

Wróć do mnie to wzruszająca historia miłości osób, które desperacko pragną kochać i być kochane. Dla niej najważniejsze jest bezpieczeństwo córki, dopiero na drugim miejscu kobieta stawia potrzebę bycia chronioną i wspieraną. Dla niego życie skończyło się w chwili opuszczenia wojska, a przynajmniej myślał tak do momentu, kiedy spotkał czarującą sąsiadkę.

Wróć do mnie pokazuje, iż pomimo trudnych przeszkód, wielkich gór kłopotów, człowiek dzięki poczuciu miłości da radę przezwyciężyć wszystko. Czasami wydaje nam się, że sytuacja naprawdę jest już wystarczająco beznadziejna, lecz następny ruch jaki wykonamy zależy tylko i wyłącznie od nas. Życie nie jest jak szachownica, nikt nie zdoła przewidzieć następnego ruchu, lub konsekwencji naszych działań. Jeżeli będziemy sobie odmawiać, lub tak jak w przypadku Connora odwlekać w przyszłość to co nieuchronne będziemy ciągle cierpieć.

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.