Horror, Thriller, Sci-Fi

Wszyscy muszą zginąć – Marcel Moss – Wyd. Filia

Wszyscy muszą zginąć – Marcel Moss

wszyscy muszą zginąć

Błażej Dragiel, normalny nastolatek mający dom, rodzeństwo, a nawet mający trochę więcej niż normalny nastolatek, bo ojciec jest znanym biznesmenem więc Błażejowi niczego nie brakuje, ma nawet swój dobrze wyposażony pokój gier, gdzie zawsze może się zaszyć, czy to sam czy z kumplami. I tak myślą o nim inni, a co dzieje się w domu za czterema ścianami, to jak zwykle już wie sama rodzina i jak większość polskich rodzin, jeśli jest coś nie tak, to tego nie pokazuje. https://dobrerecenzje.pl/?p=7222

Błażej ma bliską koleżankę – Kaję, dziewczyna się w nim podkochuje, znają się od dawna i swoje uczucia ulokowała właśnie w nim. Niestety bez wzajemności. Wydawałoby się, że w sumie jak na to nie spojrzeć, to takie rzeczy się zdarzają wśród nastolatków i to często. Jest jednak jedna sprawa, jedna rzecz, jedno zdarzenie, które odróżnia tych nastolatków od innych. Dzieje się rzecz straszna. Dochodzi do zamachu w szkole w której się uczą. Nauczyciele, dyrektor, wielu uczniów ginie w tym okropnym zamachu. Zamach to sprawka Błażeja, a podejrzana o współudział jest Kaja.

To jest sprawa, która tych nastolatków odróżnia od innych.

Książka: Wszyscy muszą zginąć napisana jest rozdziałami z perspektywy widzenia kogoś innego. Cały rozdział opowiada inny nastolatek. Dzięki temu doskonale możemy poznać jego uczucia, poglądy, obawy i małe szczęścia. Chyba najbardziej w trakcie czytania przerażało mnie to, że te problemy zdarzają się ciągle, to nasza i naszych nastolatków rzeczywistość. Problemy z uczuciami, problemy z używkami, problemy w domu, problemy z przyjaciółmi, ale i problemy ze światem wirtualnym.

W miarę jak czytelnik zagłębia się bardziej w książkę, coraz bardziej poznaje świat bohaterów i ich problemy. W trakcie czytania ciągle miałam z tyłu głowy pytanie: co bym zrobiła na jego/jej miejscu? Czy zachowałabym się tak samo czy inaczej? Dzisiejszy świat nastolatka jest trudny, bardzo, a kiedy mamy brak wsparcia ze strony rodziców to już katastrofa.

Tak sobie myślę, że książkę Wszyscy muszą zginąć powinni przeczytać również rodzice, powinni w końcu być świadomi tego co może się wydarzyć, kiedy zaniedbają swoje dzieci. Nie szufladkujmy tej książki tylko w kategorii kryminału, thrillera – polećmy ją również jako literaturę dla rodzica.

Strona wydawnictwa: http://www.wydawnictwofilia.pl/

Zobacz także

1 Comment

  1. Zapowiada się ciekawie. Ja jestem świeżo po lekturze „Utraconych” autora, która także jest godna uwagi 🙂

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.