Literatura obyczajowa

Wszystkie piosenki o miłości – Jane Sanderson – Wyd. Znak Literanova

Wszystkie piosenki o miłości – Jane Sanderson

Wszystkie piosenki o miłości

Czy pamiętacie swoją pierwszą miłość? Wszak nie każda trafia w samo sedno i kończy się ślubem, mało kto przeżywa pierwszą miłość po raz drugi! Tak było w przypadku Daniela i Alison. To główni bohaterowie najnowszej powieści Jane Sanderson – Wszystkie piosenki o miłości.

Daniel Lawrence i Alison Connor, gdy się poznali byli bardzo młodzi, on miał 18, a ona 16 lat. Pewnego razu do uszu chłopaka doszedł dźwięk zespołu Genesis i to właśnie dzięki temu podął decyzję, aby wyruszyć we własną, muzyczną podróż. Gdy pierwsze zafascynowanie minęło, nadszedł czas na takie gwiazdy jak: Pink Floyd, King Crimson, Cream. Zbierając to wszystko w składną całość, Daniel podjął następną, bardzo ważną decyzję – będzie wydawcą redaktora i autora tekstów ręcznie pisanego fanzinu – My i Oni.

Jednak to nie koniec bardzo radykalnych zmian w życiu chłopaka, sprawa bardziej się komplikuje, kiedy w jego życiu pojawia się piękna dziewczyna. Alison staje się dla Dana muzą, dla której nagrywa składanki, jest niczym promyk słońca spadający na jego twórczość. Pomimo tego, niestety drogi tych dwojga ludzi nie związały się na długo. Czy los będzie na tyle łaskawy, aby dać im drugą szansę w dorosłym życiu? Czy po tylu latach spędzonych oddzielnie ponownie odnajdą wspólny język, a przede wszystkim poczują więź? Co będzie silniejsze – rodzina i dzieci czy pierwsza, młodzieńcza miłość?

Wszystkie piosenki o miłości to lekka, wakacyjna i bardzo romantyczna powieść w sam raz na urlop, stworzona z myślą o ludziach racjonalnych, ale i także dla tych całkowicie odmiennych, jak niepoprawne romantyczki. Przywołuje ona najwcześniejsze wspomnienia z młodości, poprawia nastrój, a także staje się dla czytelnika swoistym pamiętnikiem minionych dni. Wyjątkowość tej książki sprawiła, że na wierzch powychodziły momenty, o których bardzo dawno już zapomniałam, moja pierwsza miłość i prezent – kaseta magnetofonowa zespołu Scorpions z dedykacją. To było tak dawno temu….

Jednocześnie ballady Scorpionsów wciąż są żywe, podobnie jak utwory w tej książce: „Picture This” –Blondie, „Sunshine Superman” – Donovana ,”Wild Is The Wind” – Davida Bowie, wszystko to młodość wielu ludzi, w tym także i moja, uwielbiam te utwory. Zachęcam Was Moi Drodzy, przeczytajcie tę historię i pokochajcie Dana oraz Ali – ludzi, którzy od wczesnej młodości byli sobie przeznaczeni.

Może i Wy trzymacie gdzieś w szufladzie kasetę od swojej pierwszej miłości?

https://dobrerecenzje.pl/wszystkie-piosenki-o-milosci-jane-sanderson-wyd-znak-literanova/

Strona wydawnictwa: https://www.wydawnictwoznak.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.