Literatura młodzieżowa

Wychodząc z ukrycia – Ewa Olchowa – Wyd. Jednoosobowe

Wychodząc z ukrycia – Ewa Olchowa

Wychodząc z ukrycia

Wychodząc z ukrycia to początek zupełnie nowej i jeszcze nieznanej sagi Zrodzona. Autorka tworząc fabułę książki zagłębia się w szeroko pojęty świat ciemności, występku i śmierci, aby po czasie zabrać czytelnika ze sobą w podróż po losach Rose – głównej bohaterki.

Rose dotychczas wiodła całkiem zwyczajne życie nastolatki. Chodziła codziennie do szkoły, wracała późnymi wieczorami do domu i spędzała je ze swoją najbliższą rodziną – babcią. Natomiast jeżeliby się przypatrzeć bliżej, to można by rozdzielić życie Rose na dwa etapy. Pierwszy to spokojne życie, z resztą bardzo przyziemne, a drugi natomiast to objawienie się po pewnym niebezpiecznym wypadku.

Pewnej nocy wracając do domu Rose nagle uświadamia sobie, że znajduje się sama, w ciemnym zaułku, a w promieniu kilku metrów brak jakichkolwiek przechodniów. Dlatego dziewczyna jak najszybciej stara się wyjść z tej patowej sytuacji i znaleźć się w przytulnym domu, szczególnie teraz, w okresie świąt, gdzie biały śnieg skrzy się w żółtym promieniu latarni ulicznych. Przemarznięta, a przede wszystkim przestraszona nagle napotyka na swojej drodze wysoką, barczystą sylwetkę mężczyzny.

To, co następuje po sobie w bardzo szybkich odstępach czasu wprawia nastolatkę w dużą dezorientację, ponieważ wokół niej nie ma tylko jednego mężczyzny, nagle stoi ich już dwóch. W nadludzkim tempie nieznajomi zbliżają się do niej. A co najgorsze nie wyglądają jak ludzie. Nieziemsko przystojni, bez żadnych zmarszczek, mężczyźni wyglądają jak żywo wyjęci z magazynu mody. Tylko widocznie nie chcą się zaprzyjaźnić z Rose, ale zrobić jej coś o wiele gorszego.

Ta jedna, gwieździsta noc i tych dwoje nieznajomych staje się niestety punktem zwrotnym w życiu Rose. Po tych dziwnych wydarzeniach, dziewczyna nagle wstępuje w świat, o którym tylko czytała w książkach. Niezwykle drapieżny świat, gdzie istnieją tylko łowcy i ofiary.

Wychodząc z ukrycia to książka, która idealnie wpasowuje się w dzisiejszy kanon tematyki młodzieżowej. Świat przedstawiony w fabule, autorka postanowiła oprzeć o konwencję niezwykle fantastyczną i jednocześnie drapieżną, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Podczas czytania można napotkać przeróżnie wykreowane charaktery, poczynając od tych dobrych, a kończąc oczywiście na złych. Wśród tylu osobowości jednak najbardziej zwraca uwagę tylko jeden, ten zły do szpiku kości. Studium umysłu okrutnej osoby nie kończy się tylko w tym pierwszym tomie, dalsza jego historia rozciąga się na przestrzeni następnych kontynuacji. Książka szalenie interesująca nie tylko pod względem fabuły, ale i także w kwestii kreacji bohaterów, analizowania ich zachowań i motywów, ponieważ pomimo tematyki młodzieżowej spokojnie można mówić o lekkim zabarwieniu kryminalistycznym.

https://dobrerecenzje.pl/wychodzac-z-ukrycia-ewa-olchowa-wyd-jednoosobowe/

Strona autorki: https://ewaolchowa.com/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.