Romans, Erotyka, Literatura Kobieca

Wystarczy chcieć – J. B. Grajda – Wyd. Akurat

Wystarczy chcieć – J. B. Grajda

Wystarczy chcieć

Wystarczy chcieć to historia młodej kobiety, która pomimo swojej gruboskórności powoli odkrywa co to znaczy kochać. https://dobrerecenzje.pl/?p=7305

Patrycja to młoda kobieta o niezwykle silnym charakterze. Zadziorna i bardzo niezależna prowadzi swoje życie na dość wysokim poziomie finansowym. Dzięki swojej pracy stać ją tak naprawdę na wszystko, czego tylko zapragnie. Do przeszłości zdaniem kobiety nie ma co wracać nawet myślami, nauczona swoim doświadczeniem po prostu nie ogląda się za siebie. Swoje dzieciństwo Patrycja określiłaby jako lata, podczas których była poniżana, porównana do swojej młodszej siostry, przez co najgorsze swoich rodziców. Dlatego tak łatwo jest jej odwrócić się od rodziny, obojętność wobec rodziców i siostry z latami coraz bardziej rośnie, na dodatek brak kontaktu fizycznego z rodziną jeszcze bardziej potęguje te odczucia.

Patrycję, jako kobietę, najchętniej określiłabym mianem zimnej, a wręcz oschłej kobiety. W życiu tej bohaterki żaden mężczyzna dłużej na zagrzeje miejsca, nie wspominając już o jej sercu, które tym bardziej jest zamknięte dla drugiej osoby. W momencie, kiedy w życiu kobiety nastaje najgorszy okres, czyli chwila kiedy poczucie osamotnienia niebezpiecznie wżera się nie tylko w umysł, ale i również w od tak dawna zamknięte serce, nagle pojawia się pewien płomyk bardzo nikłej nadziei. Wczesnym rankiem, kiedy Patrycja przygotowuje się do wyjścia jak co dzień do pracy, ktoś nagle dzwoni do drzwi mieszkania. Jakim wielkim szokiem okazał się dla trzydziestoletniej kobiety widok małej, okrągłej buźki dziewczynki, która stoi z misiem pośrodku dwóch młodych policjantów, którzy nagle twierdzą, iż Patrycja od tej chwili została objęta prawem, które nakazuje jej sprawowanie opieki nad nieletnią, spokrewnioną. Czyż to nie ironiczne, w momencie, kiedy w życiu kobieta czuję, że czegoś jej brakuje los płata jej takiego figla, który na dodatek nie jest wcale taki śmieszny dla niej, ponieważ Patrycja nigdy nie zajmowała się dziećmi i takowoż nie wiązała z nimi jakichkolwiek nadziei.

Wystarczy chcieć to płomienny romans, do którego autorka postanowiła dodać szczyptę wątku kryminalnego, który owiany woalem tajemnicy sprawia, iż książka jeszcze bardziej staje się interesująca. Natomiast co do fabuły, to nie mamy się co obawiać, wszelakie rozciągnięte w czasie wydarzenia, które zostały rozpisane na parę stron papieru, po prostu w tej książce nie istnieją. Wystarczy chcieć cechuje wartka akcja, która jednocześnie opływa w takie uczucia jak – namiętność, czy pożądanie.

Pomimo jednak tajemniczej pracy, jaką zajmuje się Patrycja, to poznajemy tę bohaterkę z całkowicie innej strony. Pod osłoną twardej, niezależnej kobiety, której model możemy spotkać dzisiaj wszędzie, bohaterkę pomimo ciętego języka cechuje pewna wrażliwość. Wrażliwość na niesprawiedliwy los, na cierpienie innych, a także tutaj zaskoczenie na miłość, którą Patrycja bardzo powoli poznaje. Nawet nie jesteśmy w stanie powiedzieć, w którym momencie w naszym życiu poznajemy tak piękne i czyste uczucie, a dokładniej kto pomaga nam odkrywać je powoli i rozkoszować się jej smakiem. Wystarczy chcieć tylko zrobić pierwszy krok, następne spadną na nas lawiną, którą ciężko jest zatrzymać.

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.