Kryminał, Dramat

Zabawka- Robert Ziębiński – Wyd. Mova

Zabawka– Robert Ziębiński

Zabawka

https://dobrerecenzje.pl/zabawka-robert-ziebinski-wyd-mova/

Czytając kryminały zawsze myślę o tym, że historia jest dobra, ale jakie to szczęście, że to tylko fikcja literacka. W przypadku książki – Zabawka wiemy, że to nie fikcja. Te historie wydarzyły się naprawdę, są to autentyczne fakty, ale spisane przez autora w formie kryminału. Moim zdaniem autor świetnie połączył te fakty, kreując je tym samym na fabułę z różnorodnymi bohaterami.

Przez całą książkę przewijają się kartki z pamiętnika młodej dziewczyny. Poznajemy jej historię wtedy, kiedy umiera jej ojciec. Dziewczynka jest załamana, nie wie co teraz będzie, kto zaopiekuje się nią i jej matką. W międzyczasie spotykamy się z historią córki znanego biznesmena – Ani.

Ania dowiaduje się, że ojciec przed obecną żoną miał inne życie. Dlaczego jej o tym nie powiedział? Dlaczego na pytanie o poprzednią żonę, Edward stwierdza, że to błąd przeszłości? Poprzednia żona, Ewelina została zamordowana. I tak właśnie wychodzi na jaw, że Edward miał „jakieś” poprzednie życie.

Więcej zdradzić nie mogę, ale i nie chcę, bo Zabawka jest tak dobra, że po prostu chce się ją przeczytać od samego początku do samego końca. A zakończenie? Po prostu jak grom z jasnego nieba. Nic nie podejrzewałam. Oczywiście miałam swoje domysły i swoje teorie, ale okazały się błędne. Autor w znakomity sposób połączył te wszystkie wątki, zrobił z nich wspólną historię nawet z motywem miłosnym.

W Zabawce jest po prostu wszystko czego czytelnik potrzebuje w dobrym kryminale. A co najważniejsze, a może także najstraszniejsze – te historie zdarzyły się naprawdę. To historia współczesna. Lata 2000-2006.

Strona wydawnictwa: http://mova.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.