Akcja, Western, WojennyKomedia, RomansRecenzje filmów

Zabójcza Broń (1987) Reż. Richard Donner

Zabójcza Broń (1987) Reż. Richard Donner

Kolejna recenzja GA na gościnnych występach.:) Dziękujemy:)

Pierwsza część serii należącej dziś już do klasyki, opowiadająca o dwóch policjantach z LAPD. Sierżant Martin Riggs (Mel Gibson), mistrz sztuk walk, świetny strzelec, po stracie żony to człowiek w totalnej rozsypce, jedyne co go trzyma przy życiu to praca w której jest postrzegany jako totalny świr. Drugi w tym „teamie”-Roger Murtaugh (Danny Glover) to szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci, który lubi spokojnie posiedzieć w swojej motorówce, a w pracy zawsze myśli zdroworozsądkowo. Jak widać sierżanci pasują do siebie doskonale.

W swojej pierwszej akcji gdzie badają samobójstwo prostytutki, natrafiają na gang przemytników heroiny. Świetnie wyszkolonych zabójców- najemników którzy zrobią wszystko żeby zarobić i doprowadzić do przemytu. Jeszcze z początku drąca koty para Riggs-Murtaugh zostanie wystawiona na ciężką próbę. Będą musieli stawić czoła niebezpiecznemu przeciwnikowi, bez niczyjej pomocy.

Film, przeplata sceny akcji, z lekkim humorem (można doszukać się nawet sucharów niczym Strasburgera).  Daje dobry początek dla dalszych części, które osobiście uważam za lepsze. Ale o nich innym razem ;).

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.