Romans, Erotyka, Literatura Kobieca

Żądanie miłości – Kristen Ashley – Wyd. Akurat

Żądanie miłości – Kristen Ashley

żądanie miłości

Żądanie miłości to bardzo subtelny, a wręcz nawet określiłabym go jako niezwykle wrażliwy, romans pomiędzy dwoma doświadczonymi przez życie ludźmi. https://dobrerecenzje.pl/zadanie-milosci-kristen-ashley-wyd-akurat/

Josephine to kobieta, którą powinno się określać jedynie jednym słowem – elegancja. Kobieta dojrzała, z klasą, do tego bajecznie bogata i usatysfakcjonowana swoim zawodem. Te wszystkie małe cząstki składają się w życiu Jose na obraz pięknego pejzażu, który jest wypełniony rozkosznym szczęściem. Jednak pomimo tego niby szczęścia w zasięgu ręki, w życiu kobiety pojawia się pierwsza rysa.

Rysa, która z biegiem czasu stale się powiększa, aby w końcowym momencie stać się prawdziwą wyrwą w sercu. Ten jeden dzień, który pokrywa się czarnym woalem smutku okazuje się niestety pogrzebem jednej z najbliższych osób Jose. Babcia, która za życia zamieszkiwała piękną willę była prawdziwą spokojną przystanią w burzliwym życiu kobiety. Jednak pomimo nieuchronnego biegu czasu staruszka usychała z tęsknoty za swoją pupilką, którą darzyła prawdziwą rodzicielską miłością. Z resztą ze wzajemnością, Jose każdego lata wracała do willi, aby spocząć na kanapie z babcią i porozmawiać szczerze od serca.

Pogrzeb w rodzinie, a szczególnie już pożegnanie osoby, która niegdyś obdarzała Cię szczerą miłością jest okropnym uczuciem, w dodatku jeżeli czujesz, że tak naprawdę zostałaś całkowicie sama w swoim cierpieniu. Podczas mszy Jose stara się udawać twardą kobietę, która ze stoickim spokojem znosi odejście swojej najukochańszej babki. W środku natomiast kobieta kawałek po kawałku zaczyna się kruszyć, pierwszą oznaką przeogromnego bólu są łzy, które zza ciemnych okularów Jose wyznaczają smutną ścieżkę rozpaczy na twarzy kobiety.

Nagle wiedziona jakąś silną potrzebą odwrócenia się, Jose kieruje swój wzrok nieco do tyłu kaplicy i wtedy napotyka dwoje srebrnych tęczówek, które pokazują iż wiedzą, że pomimo ciemnych okularów i pięknego stroju kobieta jest w rozsypce. To spotkanie spojrzeń tak naprawdę staje się preludium do spotkania dwojga prawdziwie silnych charakterów. Parę dni po pogrzebie Jose dostaje telefon od prawniczki, która zajmowała się sprawami babci, w tym oczywiście testamentem. Odczytanie przebiega dość dziwnie, ponieważ nie tylko Jose ma się stawić na nie, drugim uczestnikiem okazuje się być szarooki nieznajomy – Jake. Kiedy prawiczka odczytuje ostatni segment testamentu w Jose krew zaczyna się gotować. Mianowicie zapis stanowi, iż osoba Josephine Malone jako najcenniejsza osoba zmarłej zostaje przepisana w spadku dla Jake’a Spear’a.

Żądanie miłości stanowi bardzo subtelny i wyrafinowany romans, a raczej nazwałabym tę książkę powieścią obyczajową. Na początku fabuły czytelnik od razu nie dostaje w twarz pożądliwym romansem, gdzie pierwsze skrzypce grają sceny łóżkowe. Historia Jose i Jake’a jest bardzo obiecująca i z rozdziału na rozdział coraz bardziej rozkwita. Kreacja głównych bohaterów powstała na łamach kontrastu, wyrafinowana Josephine, zawsze elegancko ubrana i pięknie wysławiająca się i Jake, dość sporych rozmiarów mężczyzna, nie przebierający w wyszukanym słownictwie, szczery aż do bólu. Czasami nawet, momenty, które stanowią konfrontację tych dwóch różnych osobowości są iście zabawne.

Natomiast co mnie najbardziej urzekło w Żądaniu miłości, myślę, że była to po prostu historia miłości, która pięknie się rozwijała, powoli, dając czas na inne poboczne wątki. Naprawdę kawał dobrej lektury, jeżeli chodzi o kategorię romansu.

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.