Literatura obyczajowa

Zakręt – Sandra Cicha – Wyd. Akurat

Zakręt – Sandra Cicha

Zakręt

Joanna Grabowska jest kuratorem sądowym, jej najbliższa rodzina to mąż i trójka dzieci. Zuzanna –najstarsza córka jest całkiem podobna do swojej mamy, natomiast bliźniacy – Franek i Borys mają dziewięć lat, a rozrabiają za czterech. Asia mając już trójkę dzieci poddała się rozmyślaniom – jak czas szybko mija, człowiek musi stać się odpowiedzialny i rozsądny oraz musi poddać się stagnacji, czyli poczuciu bezpieczeństwa. Jednak z roku na rok jej więź z mężem ulegała coraz to większym rozprzężeniom. Mąż ją zaniedbywał, a właściwie zdradzał, z koleżanką z pracy, zasłaniając się nadmiarem obowiązków służbowych.

Miała niespełna czterdzieści lat, a czuła się jak ”aseksualna osiemdziesięciolatka”. Od wielu miesięcy jej mąż nie widział w niej kobiety, postrzegał ją jako kumpla, sekretarkę, praczkę, nianię, kucharkę i współlokatorkę. W dodatku jej znajomy – Paweł Karpiniuk przyjął się do pracy jako aplikant w sądzie rodzinnym, tam gdzie Asia pracuje. Kobieta zauważyła też, że wzbudza w nim wielkie zainteresowanie, a żeby tego było mało, to w pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że ktoś ją śledzi. Później było tylko gorzej, ponieważ do jej rąk trafiały anonimowe listy z pogróżkami.

Jak potoczą się losy Joanny Grabowskiej, czy odkryje kto jej grozi?

Zakręt to książka, której fabuła w większej części skupia się na życiu rodzinnym kobiety, która przestała być postrzegana przez męża jako atrakcyjna żona i kochanka. Mając dzieci większość spraw właśnie kręci się wokół nich, wtedy to wieź pomiędzy małżonkami powoli się rozluźnia. W przypadku Joanny najgorszym faktem jest to, iż ona jest świadoma zdrady. Kobieta nagle staje przed życiowym zakrętem, to co jest po nim staje się dla niej niewiadome, to jak błądzenie we mgle. Książka ta to powieść obyczajowa z nutą romansu i kryminału. Czyta się ją z wielkim zaciekawieniem, w dodatku w jeden wieczór, bo jest mocno wciągająca. Autorka książki – Sandra Cicha to prawdziwa profesjonalistka. Z wielką precyzją poprowadziła tak losy głównej bohaterki, aby czytelnik był zaciekawiony do ostatniej strony powieści.

https://dobrerecenzje.pl/zakret-sandra-cicha-wyd-akurat/

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.