Kryminał, Dramat

Zapach śmierci – Simon Beckett – Wyd. Czarna Owca

Zapach śmierci – Simon Beckett

Zapach śmierci

David Hunter, antropolog sądowy zostaje wezwany do kolejnej sprawy morderstwa. W szpitalu imienia Św. Judy odnaleziono zwłoki kobiety, a David ma być drugim pomagającym lekarzem. Trwają oględziny ciała, podczas których okazuje się, że kobieta była w ciąży. Szacując po płodzie był to prawdopodobnie szósty miesiąc. Oczywiście zarówno kobieta jak i płód są martwe i nie jest to świeże ciało, już jakiś czas musiało leżeć w ruinach szpitala.

W pewnym momencie antropolog prowadzący wystraszony przez nietoperza wpada przez spróchniałe deski podłogowe gdzieś niżej. Wszyscy rzucają się do pomocy w poszukiwaniu doktora Konrada. Jak się okazuje nie jest to takie proste, szpital ma zawiłe korytarze, zakamarki i chwilę zajmuje szukającym zanim David Hunter spostrzega pod gruzami mężczyznę. Żyje, ale nie będzie w stanie dalej uczestniczyć w śledztwie.

Takim oto sposobem zespół zostaje bez lekarza dowodzącego, a w międzyczasie okazuje się, że zostają odnalezione jeszcze dwa ciała na terenie szpitala. Hunter otrzymuje do badania ciało młodej kobiety wraz z jej płodem. Bardzo to wstrząsa mężczyzną, biorąc pod uwagę fakt, iż sam nie tak dawno stracił żonę i sześcioletnią córkę w wypadku samochodowym.

Co takiego spotkało młodą kobietę, że przyszło jej umrzeć w opuszczonym szpitalu? Niespodziewanie na jaw wychodzi fakt, że kobieta musiała zostać uwięziona przez kogoś w budynku, konała w strasznych męczarniach, w zamknięciu i razem ze swoim dzieckiem umarli w tym miejscu. Kto byłby zdolny do tego, aby skazywać na pewną śmierć ciężarną kobietę? Kto jest aż takim potworem?

Zapach śmierci to kryminał, który na długo zostanie w pamięci czytelnika. Trzyma w napięciu do ostatniej strony, w międzyczasie ujawniając jeszcze inne poboczne wątki. W końcu objawia się tak spektakularnym zakończeniem, że wprawia w szok. Wszechobecnie czuć śmierć i ludzkie cierpienie, tylko kto stoi za tym wszystkim?

https://dobrerecenzje.pl/zapach-smierci-simon-beckett-wyd-czarna-owca/

Strona wydawnictwa: https://www.czarnaowca.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.