Recenzje książekReligijne

Zbigniew Kaliszuk – „Yes, we can” – Wyd. Fronda

Zbigniew Kaliszuk – „Yes, we can” – Wyd. Fronda

yes, we can

Autor tej książki to Ambasador tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Na kolejnych kartach tej książki starał się przedstawić sylwetki osób, których świadectwa bez przerwy inspirują, zaś na samym końcu autor opisał siebie.

Ta książka to świadectwa bycia blisko Boga i konkretne wskazówki jak zostać świętym. To historie fascynujących i radykalnych nawróceń, jak np. Marcina Mroczka, Marcina Kwaśnego, czy wielu innych znanych i kochanych osób, ze świata seriali, dziennikarstwa, czy ze świata muzyki.

Bohaterowie tej książki to swego rodzaju herosi, choć są zupełnie zwykłymi osobami. Mają swoje wątpliwości, słabości, lęki lub przechodzą kryzysy wiary.

Autor jest przekonany, że lektura ta zainspiruje Cię drogi czytelniku, do tego abyś odpowiedział bądź odpowiedziała na głos Boga. Dążenie bowiem do świętości i dawanie świadectwa nie jest przeznaczone tylko dla wybranych, ale do tego jesteśmy przecież powołani wszyscy. Nieważne czy jest się znanym aktorem, muzykiem, olimpijczykiem, czy licealistą.

Najbardziej spodobał mi się wywiad z Kamilem Stochem który mówi, że aby uchronić się przed pychą i „gwiazdorzeniem” potrzeba dużo pokory. On po prostu pozostaje cały czas tym samym chłopakiem, którym był wcześniej: dobrym mężem, synem i bratem. A gdyby coś się działo z nim niedobrego, najbliżsi natychmiast zwrócą mu uwagę.

Na Światowe Dni Młodzieży przybywa młodzież, z całego świata. Przyjeżdżają aby spotkać się z Papieżem, posłuchać jego słów, a przy okazji wzajemnie się poznać. Poznając bowiem ludzi z innych krajów bardziej otwieramy się na świat. Mamy różne przyzwyczajenia, obyczaje, kulturę, możemy się nawzajem wzbogacać. Lecz dzisiejsza młodzież boi się przyznać do Boga, aby nie być wyśmianym, lub odepchniętym. Przyznając się do Boga motywujesz innych, pokazując im, że dzięki Bogu można osiągnąć wielkie rzeczy.

Rozwijając swój talent oprócz modlitwy trzeba dawać z siebie wszystko w myśl słów „Czyń tak, jakby  wszystko zależało od ciebie, a módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga”

Mam nadzieję, że osoby i świadectwa tych młodych ludzi będą dla ciebie inspiracją i zachętą, aby oprócz przeczytania tej książki, móc stawać się lepszym i innych pociągnąć za sobą.

„Nie lękajcie się być świętymi nowego tysiąclecia”

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.