Przygodowe, Fantasy

Żelazny Wilk – Siri Pettersen – Wyd. Rebis

Żelazny Wilk – Siri Pettersen

Żelazny wilk

Żelazny Wilk to kolejna książka niezwykle popularnej autorki, która zagłębi nas w świat o którym nawet nie mieliśmy pojęcia.

Po udanej premierze trylogii „Kruczych Pierścieni”, Siri Pettersen powraca do nas z całkowicie nową, szalenie wciągającą serią „Vardari”. Kreacja innego uniwersum przebiegła bardzo pomyślnie, w Żelaznym Wilku dostajemy to, czego poniekąd zabrakło w Dziecku Odyna. Może ilość mitologii skruszyła się do minimum, jednak nie przeszkadza nam to w zaczytywaniu się w fabułę.

Świat, w którym żyje młoda Juva pełen jest nieśmiertelnych istot, bardzo niebezpiecznych osobowości, którzy trzymają rękę nad całym miastem. Aby przeżyć, bądź zapewnić jako tako spokojny byt mieszkańców, zapotrzebowanie jest na polowanie. I to nie na zwykłą zwierzynę. Wilki to istoty, które zdaniem większości, są narzędziem złego, źródłem choroby, która dotyka ludzi – zwilczenia. Ponadto najzamożniejsza ulica w mieście to ta, gdzie najwięcej jest czytających z krwi. Ród kobiet bardzo stary i niebezpieczny wpół rządzi małym, nadmorskim miasteczkiem, lecz to tylko pozory.

Juva to nastolatka, która wybrała wolność. Wyprowadzając się od matki dziewczyna skazała się na los biedniejszej i stale walczącej o kawałek chleba. Jednak nie bez przyczyny Juva dowodzi grupie na polowaniu, jedna kobieta wśród paru brutalnych mężczyzn już dowodzi faktu, iż dziewiętnastolatka to osoba o stalowych nerwach. Jednak gdzieś w głębi siebie, Juva nie może całkowicie odciąć się od dziedzictwa, jakie otrzymała w spadku po przodkiniach. Szczególnie wtedy, gdy w piersi czuje podwójne bicie serca, jej i kogoś jeszcze.

Nagle sytuacja w mieście staje się rozgrzana do czerwoności, wieczni szukają czegoś bardzo cennego. Juva nagle dowiaduje się, że jej jedyna, niechciana spuścizna zostaje jej przepisana i jest ostatnią ze starożytnego rodu, która mieszka drzwi w drzwi z prawdziwym Diabłem.

Tak jak wcześniej wspomniałam, Żelazny Wilk zachwyca swoją fabułą czytelnika. Nie sposób się nudzić podczas czytana, ciągle się coś dzieje, wszechobecna śmierć, wilki, potajemne zabójstwa i on – tajemniczy Diabeł. Autorka postanowiła nie spuszczać z szybkiego tempa i przez większość fabuły trzymać czytelnika w najwyższym napięciu. Kreacja silnych charakterów, brutalne sceny to czynniki tworzące całą tajemnicę historii. Natomiast świat, który istnieje w Żelaznym Wilku, niezwykła dbałość o najmniejszy szczegół czy chociażby polityka, są godne pochwały.

Brutalny świat Żelaznego Wilka czeka na Ciebie.

https://dobrerecenzje.pl/zelazny-wilk-siri-pettersen-wyd-rebis/

Strona wydawnictwa: https://www.rebis.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.