Romans, Erotyka, Literatura Kobieca

Złodziejki Świąt – Hanna Cygler – Wyd. Rebis

Złodziejki Świąt – Hanna Cygler

Złodziejki Świąt to książka napisana w bożonarodzeniowym klimacie z domieszką komedii i romansu.

To wspaniała lektura, która idealnie nadaje się na okres przed świętami. https://dobrerecenzje.pl/?p=6946

Autorka swoim humorem w książce wprawia nas w wesoły i pełen radości nastrój.

Przedstawia trzy różne kobiety, trzy różne charaktery, a także odmienne spojrzenia na świat.

Akcja rozgrywa się pomiędzy autorkami książek – pojawiają się kryminały ale i również są obyczajówki. Świat autorów bestsellerowych książek jest jednocześnie fascynujący i niestety także okazuje się bardzo zwodniczy. Czasami zawzięta rywalizacja pomiędzy pisarzami staje się zarzewiem konfliktów, które przeistaczają się w prawdziwe wojny.

Elwira pierwsza z trzech głównych bohaterek, to silna kobieta, której pasją jest pisanie kryminałów, które swoją drogą świetnie się sprzedają, jednak do czasu, gdy na targach książki kobieta nie zostaje oskarżona o zabicie kota. Moment rzucanych oskarżeń w stronę Elwiry staję się przełomem w jej karierze, po tym czasie wszystko zaczyna się sypać.

Drugą bohaterką jest Maria Teresa, czterdziestoletnia, apatyczna kobieta, która wykłada na uniwersytecie. Znana jest z uwielbianej przez wszystkich powieści obyczajowej, natomiast ona sama po czasie wydania jej pracy ma blokadę twórczą. W chwili, kiedy Maria Teresa siedzi przed komputerem i nie może tworzyć następnej książki, na którą podpisała już kontrakt, wie że jest z nią coś nie tak. Znajdując się już w prawie depresyjnym stanie, pisarka uważa, że gorzej już być nie może. A jednak. Jej ojciec, ponad siedemdziesięcioletni mężczyzna razem ze swoją młodą żoną będą mieli dziecko, a Maria Teresa musi się nim zająć na pewien czas.

Ostatnią bohaterką jest Jagna, kobieta pracująca w wydawnictwie, która zawsze wychodzi z biura ostatnia i nie ma swojego życia prywatnego. Jednocześnie jest redaktorką Marii Teresy. Jagna jest bardzo specyficzną osobą, codziennie ubiera się w bardzo ciekawe i jednocześnie twórcze stylizacje i zawsze ukazuję się w co rusz to innej peruce na głowie, a złośliwy los wcale jej nie pobłaża.

Co się stanie, kiedy te trzy jakże bardzo odmienne kobiety staną naprzeciw siebie?

Złodziejki Świąt to bardzo ciepła lektura, która swoim humorem potrafi podnieść na duchu.

To idealna pozycja na okres przed świętami. Pisana jest bardzo swobodnym stylem, a dopełnia tego niezwykłe, a czasami nawet bardzo cięte poczucie humoru. Bawiłam się przy niej przewybornie.

Dzięki Złodziejkom Świąt, czytelnik w końcu może zdać sobie sprawę, że pisanie książek wcale nie jest taką łatwą sprawą, a szczególnie tworzenie przed wielkimi świętami, takimi jak Boże Narodzenie.

Wszystkie trzy bohaterki bardzo polubiłam, aczkolwiek osobiście najbardziej przypadła mi do gustu Jagna. Kobieta ta została tak opisana w powieści, iż poczułam z nią pewnego rodzaju więź, być może ze względu na ukończenie takich samych studiów, czy nawet wrażliwości na literaturę.

W Złodziejkach Świąt, każdy czytelnik może coś dla siebie znaleźć, jest humor, na który czasami głośno parskałam śmiechem, jest klimat świąt, a także co najważniejsze w komediach obyczajowych miłość. Naprawdę, myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Polecam.

Strona wydawnictwa: https://www.rebis.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.