Kryminał, Dramat

Znak Woli i Mocy – Dariusz Balcerzyk – Wyd. Św. Wojciech

Znak Woli i Mocy – Dariusz Balcerzyk

znak woli i mocy

Lubicie powieści historyczne? A takie gdzie oprócz samej historii przedstawionych jest też kilka wciągających wątków? A może lubicie kiedy historia przedstawiona jest w bardzo ciekawy sposób?

Jeśli na którekolwiek pytanie odpowiedziałeś – Tak – to książka: Znak Woli i Mocy zdecydowanie jest dla Ciebie! Sięgając po nią od samego początku będziecie chcieli czytać do samego końca. Już na początku zdradzę Wam, że będą takie momenty, kiedy będziecie wertować rozdział w poszukiwaniu zakończenia niektórych wydarzeń, bo nie będziecie mogli się ich doczekać. https://dobrerecenzje.pl/?p=7102

Wszystko dzieje się kiedy ziemiami polskimi włada książę Bolesław Chrobry, jeszcze nie król, dopiero książę, który umacnia swoją pozycję w Gnieźnie i w całej Polsce, po przejęciu władzy. Pretendent do korony, który w poddanych, drużynnikach i mnichach wzbudza niebywały respekt. Respekt, który wypracował sobie mądrymi i przemyślanymi rządami, a także swoją surowością i odwagą.

Do Polski pielgrzymuje Cesarz Otton III – wędruje do tego, jak to nazywali, dzikiego kraju, bo chce pokłonić głowę przy szczątkach Świętego Wojciecha, który zginął jak wiemy z ręki Prusów, gdy przybył tam głosić chrześcijaństwo i nawracając pogan na właściwą i jedyną wiarę. Cała Polska chrześcijańska z niecierpliwością czeka na Cesarza, jest to niebywały i historyczny moment. Bolesław powierza zatem bardzo odpowiedzialne zadanie swemu zaufanemu i odważnemu drużynnikowi, młodemu Valgardowi.

Valgard ma eskortować i pilnować darów, które Cesarz przysłał do grobu Świętego Adalberta już wcześniej. Gdy Valgard przybywa do Gniezna, ku swemu zaskoczeniu okazuje się, że relikwie zostały skradzione, a dochodzenie prowadzi ojciec Bogusza – mnich o niezwykłej inteligencji. W międzyczasie jeszcze okazuje się, że szlachta planuje bunt przeciwko Bolesławowi.

Jak zakończy się ta historia? Czy szczątki uda się odnaleźć? A może przepadną bezpowrotnie?

Znak Woli i Mocy to bardzo dobra książka, którą z czystym sercem polecić można każdemu. Akcja toczy się szybko, czasami aż trudno uwierzyć w jej szybkie zwroty. Z niecierpliwością czeka się na kolejne wydarzenia. To kryminał, gdzie detektywem jest mnich a wszystko dzieje się za czasów Bolesława Chrobrego.

W Znaku Woli i Mocy znajdziecie również wątki miłosne. Oczywiście takie, które były odpowiednie na tamte czasy. Otoczone wielką czcią i pobożnością.

Bardzo dobra książka, która wciąga od pierwszej strony aż do ostatniej. Na długo zostanie w mojej pamięci i chciałabym aby autor kontynuował swoją twórczość. Zdecydowanie powinno być dużo więcej książek tego typu.

Strona wydawnictwa: https://www.swietywojciech.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.