Literatura faktu, Biografia, Publicystyka

Życie na lekko. O tym, jak radośnie być sobą! – Piotr Bielski – Wyd. Sensus

Życie na lekko. O tym, jak radośnie być sobą! – Piotr Bielski

Życie na lekko

https://dobrerecenzje.pl/zycie-na-lekko-o-tym-jak-radosnie-byc-soba-piotr-bielski-wyd-sensus/

Piotr Bielski jest znanym w Polsce i na świecie Joginem Śmiechu, pierwszym pochodzącym z naszego kraju uczniem doktora Madana Katarii, który zapoczątkował ten nurt jogi.

Piotr mieszka w drewnianym domku sosnowym w lesie, w centralnej Polsce, skąd prowadzi swoje kursy online. W swojej książce – Życie na lekko opisuje po prostu życie przez duże Ż.

Dzieli się z czytelnikiem kilkudziesięcioma opowiadaniami z życia wziętymi, pełnymi pogody ducha i humoru: o miłości do kota, o pogrzebie wiewiórki, o tym, że zwykła awaria samochodu może być pozytywnym doświadczeniem, o wychowywaniu dwóch przecudnych córeczek, dla których tato zawsze ma czas, a dziewczynki cieszą się i mówią: „Tato zobacz zakwitły tulipany”.

Autor książki: Życie na lekko, wraz z żoną zrezygnowali z dwupokojowego mieszkania w Warszawie przy samym metrze, dla prostego działkowego, drewnianego domku w sosnowym lesie i dzięki temu cieszą się życiem, gdzie wszyscy ich sąsiedzi przyjeżdżają tylko na weekend.

Piotr od dwudziestu lat jest wegetarianinem. Sam twierdzi, iż „lepiej jeść ryby niż krowy, bo te pierwsze są mniej świadome”. Uważa też, że kluczem do szczęśliwego życia jest nieprzywiązywanie się do swoich planów i otwartość na różne scenariusze.

Autor pisze całkiem na luzie, bez stresu. W książce znajdziemy także parę zdań o koronawirusie ”wirus, jakkolwiek żaden z moich znajomych go nie widział, wszyscy tylko o nim słyszeli, zupełnie przeorganizował nasze życie. Cześć ludzi stała się COVID-owa, czyli napełniona lękiem, a część nie. Ci z lękiem mieli większy wpływ na władzę, stąd wprowadzono nakaz zakrywania ust i nosa, co mnie boli bardzo”.

Autor pisze o bardzo prostym i realistycznym życiu. O spokoju, nie w biegu, o przeżywaniu wspólnych chwil z dziewczynkami – nie o ojcu, którego nigdy nie ma w domu, bo musi zarabiać pieniądze.

Jeżeli nie jesteś celebrytą, czy „szczurem” z korporacji, bądź nie chcesz już dłużej nimi być, którego zżera złość i stres, to ta książka Ci pomoże i odnajdziesz w sobie coś z dziecka.

Zawsze będziesz miał czas na rozmyślanie i medytację…

Jeżeli więc lubicie medytację, ciszę i spokój, to ta książka jest właśnie dla Was.

Polecam.

Strona wydawnictwa: https://sensus.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.