Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Zyta Kowalska – „Kółko się zakochuje”

Zyta Kowalska – „Kółko się zakochuje”

kółko się zakochuje

„Kółko się zakochuje” to powieść pisana w formie pamiętnika, opowiadana przez Siostrę Przełożoną zgromadzenia przyjaciółek.

Poznajemy tutaj Czikitę zwaną, w trakcie romansów z niewysokim ale jurnym Latynosem, Bonitą. Rudą- łamaczkę męskich serc oraz inicjatorkę romantycznych porywów wewnątrz Kółka. Madzię, która w poszukiwaniu Mężczyzny Idealnego wyprawia się, aż na drugą stronę globu. Pola to wieczna studentka, pracująca nad doktoratem oraz, co ważne, dziewica. Ania, nieszczęśliwa narzeczona zabójczo ufryzowanego Kuby. Oraz Zyta, Siostra Przełożona Kółka, rozdarta uczuciowo między członkiem Mensy a fanem motoryzacji.

Kółko szuka odważnie męskiego ideału, zagłębiając się w meandry męskiej filozofii życia. Nierzadko potyka się na nieudanych randkach, oszukanych portalach randkowych, randkach w ciemno oraz na poradach rozsławionej wróżki. Na końcu jednak okazuje się, że mężczyzna idealny nie istnieje, za to kobieca przyjaźń przetrwa każdą burzę i zawieruchę.

„Kółko się zakochuje” to zabawna, pozytywna i energiczna opowieść z całego roku przyjaciółek. Napawająca pozytywną energią i zamiłowaniem do wspólnego spędzania czasu kilku przyjaciółek. Dowiadujemy się z tej książki, że prawdziwej przyjaźni nie da się zastąpić niczym- nawet związkiem z facetem wprost stworzonym do bycia razem. Zyta Kowalska przedstawia nam silną relację, jaką jest kobieca przyjaźń.  Powieść ta udowadnia, że kobiecej solidarności niestraszne są związki, małżeństwa, dzieci i zmieniające się sytuacje życiowe. Dla przyjaciółek zawsze znajdzie się czas.

Książkę oceniam bardzo dobrze, przyjemnie się ją czyta. Format zeszytowy, 274 strony i miękka okładka stanowią przyjemne połączenie na słoneczne popołudnia. Dość krótkie rozdziały stanowią przyjemną formę, przez co w przerwie od pracy/szkoły czy innego obowiązku można śmiało sięgnąć po powieść i nie bać się przeciągającej akcji. Książka jest raczej luźnym zbiorem opowieści i ciągów zdarzeń, bez nadmiernej filozofii, co stanowi przyjemną rozrywkę. Samo opowiadanie nie jest jednak pozbawione sensu i morału. W gratisie dostajemy fantastyczną okładkę projektu Pauliny Radomskiej-Skierkowskiej, która od razu przyciąga wzrok i jest ozdobą półki z książkami. Myślę, że jeszcze nie raz wrócę do tej książki. Polecam dla kobiet w każdym wieku.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.